ggg ggg ggg ggg

Jarmark Bożonarodzeniowy

17 grudnia w Skansenie im. Marii Żywirskiej w Brańszczyku odbył się po raz drugi Jarmark Bożonarodzeniowy.

Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych, mieszkańcy tłumnie przybyli na wydarzenie. Na miejscu przygotowano liczne stoiska oferujące unikatowe, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Dodatkowo, nie zabrakło stoisk gastronomicznych prowadzonych przez Koła Gospodyń Wiejskich, oferujących świąteczne specjały, takie jak pierogi czy bigos oraz ciasta. Dla najmłodszych uczestników wydarzenia szczególnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem, który obdarowywał dzieci prezentami oraz zbierał od nich listy. Niezwykle emocjonującym momentem było ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową, które przedstawiają się następująco:
I miejsce: Andrzej Szymański z Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku;
II miejsce: Amelia, Aleksander, Marta i Damian Gałka;
III miejsce: Lokalna społeczność Niemir.
Wyróżnienie: Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku.
Nagrody dla zwycięzców konkursu wręczył Wójt Gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski oraz Przewodnicząca Rady Gminy Pani Ewa Wielgolaska.
O godzinie 17 przybył uroczysty korowód świąteczny z kościoła, otwierając kolejną edycję jasełek plenerowych, prezentowanych przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych
w Brańszczyku, które odbywają się corocznie od 17 lat. Całość wydarzenia zwieńczyło wspólne kolędowanie, które dodatkowo umiliło nam czas, wprowadzając w pełen świątecznego nastroju czas Bożego Narodzenia.

/Info UG w Brańszczyku/

318 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jarmark Bożonarodzeniowy w Wyszkowie

Tradycyjnie Gmina Wyszków zaprosiła mieszkańców na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbył się 17 grudnia na Placu Miejskim w Wyszkowie. Podczas Jarmarku...

Zamknij