ggg ggg ggg ggg

Jak młodzież może bezpiecznie dotrzeć do szkoły? (29.10.2013)

17 października finałem powiatowym w Andrzejewie zakończyły się zmagania konkursowe, które trwały blisko miesiąc.
Wrzesień już minął, przynosząc ze sobą początek roku szkolnego. Podróżowanie po drogach niesie jednak ze sobą coraz więcej zagrożeń. Dlatego też, aby zwiększyć szanse uczniów na bezpieczne dotarcie do szkół, z inicjatywy Marszałka Województwa Mazowieckiego i pod honorowym patronatem Starosty Ostrowskiego Zbigniewa Kamińskiego zorganizowano konkurs w myśl idei „Bezpieczna droga do szkoły”. Jego celem była popularyzacja bezpiecznego podróżowania i podniesienie ogólnego poziomu kultury na drodze.

dscf0187

Prawie cały miesiąc młodzież z terenu powiatu rywalizowała na szczeblach gminnych, podczas których wyłoniono finalistów. Zwycięzcy zmagań gminnych wzięli udział w finale powiatowym, który odbył się w Gminnym Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Andrzejewie w dniu 17 października br. Pomysł na konkurs był prosty. Zmagania składały się z dwóch etapów; części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczną stanowił test różniący się skalą trudności pomiędzy szkołą podstawową i gimnazjum. Test wyłonił najlepszych uczniów, którzy mogli przystąpić do części praktycznej. Tą stanowił przejazd przez tor przeszkód, który wypełniony był po brzegi rozmaitymi wyzwaniami. Na uczniów czekały zmagania z równoważnią, przejazd przez korytarz z desek i bramkę wisząca, zmagania z ósemka, przewożenie przedmiotu i pokonanie slalomu z ograniczeniem. Pokaz ratownictwa medycznego i demonstracja pracy policji ubarwiały i wzbogaciły konkurs.
Komisja konkursowa w składzie: Sędzia Główny – Józef Marek Jastrzębski –kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Spraw Obronnych, członkowie komisji: nadkom. Ewa Dmochowska, asp. Marek Brzostek, Edyta Kurowska (przedstawiciele Komendanta Powiatowego Policji), Roksana Rychlicka, Mateusz Kryspin i Maksymilian Werner (przedstawiciele Starosty Ostrowskiego) przeprowadziła wszystkie eliminacje gminne na terenie powiatu ostrowskiego oraz finał powiatowy.

Nieodzowną pomocą przy eliminacjach gminnych byli wójtowie gmin oraz ich pracownicy, dla których należą się gorące podziękowania.
/J.M. Jastrzębski/

Galeria zdjęć

Tabela wyników eliminacji powiatowych:
Gimnazjum chłopcy
I miejsce Patryk Krzak  gmina Brok
II miejsce Karol Brzostek gmina Ostrów Mazowiecka
III miejsce Arkadiusz Bauer gmina Andrzejewo

Gimnazjum dziewczyny
I miejsce Olga Równa  gmina Ostrów Mazowiecka
II miejsce Monika Grześkowiak gmina Ostrów Mazowiecka
III miejsce Justyna Gumkowska gmina Lubotyń

Szkoła Podstawowa  chłopcy
I miejsce Jakub Równy  gmina Zaręby Kościelne
II miejsce Łukasz Majewski gmina Ostrów Mazowiecka
III miejsce Hubert Piórkowski gmina Ostrów Mazowiecka

Szkoła Podstawowa dziewczyny
I miejsce Olga Brzostek gmina Ostrów Mazowiecka
II miejsce Aleksandra Sośnicka gmina Wąsewo
III miejsce Jolanta Jaworska gmina Zaręby Kościelne.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów oraz radości z otrzymanych nagród

2 160 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyszkowska Gala Sztuk Walki (29.10.2013)

27 października na środku sali Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wyrósł ring, a miejsca zajęli fani kisboxingu, boksu i walk...

Zamknij