ggg
ggg ggg

Jabłonna wieloma talentami stoi

Dwa w jednym. Tak można by powiedzieć o dokonaniach, a lepiej by rzec o sukcesach Gminy Jabłonna. Pierwsze miejsce na VII konkursie sołectw-Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej zajęło sołectwo Skierdy ( gmina Jabłonna), które będzie gospodarzem kolejnej edycji imprezy. A w tym samym czasie przyszło nam obchodzić doroczne święto gminy.

 

111

Zabawa z mnóstwem atrakcji oraz rodzinna atmosfera towarzyszyły mieszkańcom podczas święta. Przy okazji tego wydarzenia, na stoisku Powiatu Legionowskiego, zorganizowano konkurs wiedzy o naszym regionie.
Festyn odbył się w pierwszą niedzielę września na terenie Domu Zjazdów i Konferencji PAN w Jabłonnie. Imprezę rozpoczęto od prezentacji ofert kulturalnych, oświatowych i usługowych, z których tego dnia mogli skorzystać wszyscy odwiedzający jabłonowski park. Ze sceny licznie zgromadzonych mieszkańców powitał gospodarz wydarzenia wójt Jarosław Chodorski wraz ze starostą Robertem Wróblem, wójtem gminy Wieliszew Pawłem Kownackim i radnym Rady Powiatu Zbigniewem Garbaczewskim. Następnie talent wokalny zaprezentowali młodzi artyści ze Studia Piosenki działającego przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie. Emocji dostarczyło rozstrzygnięcie konkursu pn. „Moja Mała Arkadia”, który miał na celu wyłonienie najpiękniejszych ogrodów i aranżacji balkonów w gminie. Dla amatorów mocnych wrażeń przygotowano pokaz taekwondo. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się wspólne ćwiczenia zumby. Orkiestra strażacka OSP Chotomów dała popisowy występ, a grupa muzyczno-kabaretowa Moderato rozbawiła swoim występem nawet największych smutasów.
Teren festynu szczelnie wypełniły stoiska promocyjne. Gminy, firmy oraz organizacje pozarządowe prezentowały swoją ofertę i usługi. Nie mogło także zabraknąć namiotu Powiatu Legionowskiego. Był konkurs wiedzy o powiecie. Do wygrania były nagrody, a dla wszystkich odwiedzających – balony i lizaki.
W wiosce zwierząt można było skorzystać z porad lekarzy weterynarii. Kiermasz książek, wyroby rękodzieła artystycznego i pokaz samochodów strażackich oraz ekspozycja 32. Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej to tylko niektóre z przygotowanych przez organizatorów niespodzianek. Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych tradycyjnie cieszył się park zabaw. Dzieci mogły bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach i zamkach, w suchym basenie oraz skakać na trampolinach. Jabłonowskie świętowanie zbiegło się w czasie z ogólnopolską akcją „Narodowe Czytanie”. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie zorganizowała wspólne czytanie „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Gwiazdy wieczoru na tegorocznym święcie gminy Jabłonna były aż cztery. W ramach ogólnopolskiego cyklu festiwali Discopolowanie wystąpili Calibra, Imperium, Vancouver i The Lovers. Świętowanie zakończyło się tuż po godzinie 23.
Info+foto PL. Opr. rc

1 323 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Bezpieczne przejście” działania węgrowskich policjantów

Na terenie powiatu węgrowskiego policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzą dziś działania „Bezpieczne przejście”. W ich trakcie szczególnym nadzorem ze strony...

Zamknij