ggg

IV Wołomiński Festiwal Teatralny im Józefa Orwida

Wielkie święto teatru odbyło się w Wołominie już po raz czwarty. W tym roku Festiwal odbył się w formie hybrydowej, widzowie wzięli w wydarzeniu udział zarówno stacjonarnie, jak i przed ekranami. Spektakle były transmitowane na żywo 23 października 2021 r. na Facebooku prosto ze sceny w Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka.

Pomysłodawcą i współorganizatorem wydarzenia jest Zespół Teatralny „Zygzak”, działający przy tłuszczańskim Stowarzyszeniu Kastor. Projekt ma na celu upamiętnienie postaci Józefa Orwida – aktora, któremu poświęcona jest jedna z ulic w Wołominie. Ponadto przybyłe teatry mogły się zintegrować, wymienić poglądy. Rozmowy w kuluarach trwały do samego końca.
Na Festiwalu wystąpiło łącznie 6 grup teatralnych zrzeszających aktorów-amatorów działających na terenie z powiatu wołomińskiego, okolic, jak i sympatyków naszej miejscowości. Organizatorzy mieli także na celu pokazanie mieszkańcom, iż w okolicy działają utalentowani ludzie, których łączy pasja do teatru. Aktorów oceniało jury złożone z osób również związanych z powiatem wołomińskim. Przewodniczącym jury był prof. dr hab. Stanisław Górka, któremu towarzyszyli Jacek Stachowicz i Mateusz Stefankowski. Niespodzianką na zakończenie wydarzenia, tuż przed ogłoszeniem wyników, był FireShow.
Żaden z teatrów nie wyszedł z pustymi rękami, zostały przyznane następujące nagrody:
Wyróżnienie: Teatr Loża Szyderców (Zielonka) – „Kim wg Was jesteś My”.
Nagroda indywidualna prof. Stanisława Górki: Teatr Zarazem (Wołomin) – „Jubileusz”.
Nagroda publiczności: Teatr Młodzież z Dąbrówki (Dabrówka) – „Z wolnością za pan brat”.
III miejsce: Grupa Teatralna HURRAGRAM (Nowy Dwór Maz.) – „Scenariusz dla 3”.
II miejsce: Teatr Przebudzeni (Ostróda) – „Szatnia”.
I miejsce: Grupa Teatralna „Ło/Men” (Lubawa) – „Iwona, księżniczka Burgunda”.
Projekt był dofinansowany ze środków Powiatu Wołomińskiego oraz objęty patronatem Burmistrza Wołomina, Burmistrza Miasta Marki, Burmistrza Miasta Zielonka oraz Burmistrza Tłuszcza. Patroni medialni to: WWL24 Wiadomości powiatu wołomińskiego, Wieści podwarszawskie, Kurier W, Moja gazeta regionalna oraz Radio FaMa Wołomin.
Nagrania spektakli można oglądać cały czas na stronie: facebook.com/teatrzygzak – zaproś teatr do swojego domu!
Więcej informacji i zdjęć z Festiwalu na stronie: www.teatrzygzak.pl oraz na portalu Facebook: facebook.com/teatrzygzak.
/Tekst: Monika Godlewska
Zdjęcia: Michał Borona/

515 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uczniowie „Stalowej Jedynki” odwiedzają radzymińskie cmentarze i miejsca pamięci…

W związku ze zbliżającymi się uroczystościami Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M....

Zamknij