ggg

Inwestycje kolejowe, inwestycje w infrastrukturę…

Burmistrz Paweł Bednarczyk o życiu codziennym Gminy Tłuszcz

 

1

KURIER W… – Spotkał się Pan ostatnio z prezesem PKP S.A. – Mirosławem Pawłowskim, o czym rozmawialiście?

Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk:
Tematów do omówienia było wiele. W związku z modernizacją linii kolejowej zaawansowane prace trwają na stacji w Tłuszczu i trzech innych przystankach w naszej gminie. Choć zakończenie tych prac przewidziane jest na czerwiec tego roku, to uważam, że należy monitorować temat. Inną kwestią są zagadnienia związane z ewentualnym przejęciem przez gminę niektórych gruntów wraz z budynkami należącymi do PKP. Mam na myśli dworzec kolejowy w Tłuszczu oraz budynek przy stacji w Jarzębiej Łące. Rozmawialiśmy także o przyszłości wiaduktu w Tłuszczu, na który została już wykonana dokumentacja techniczna.

KURIER W… – Niektórzy mieszkańcy poruszają problem zbyt późno otwierającego się szlabanu na głównym przejeździe kolejowym w Tłuszczu…

Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk:
Rzeczywiście, szlabany zamykają się wcześniej, a otwierają później w porównaniu z okresem, gdy obsługiwali je dróżnicy. Wynika to z faktu, że zabezpieczenia nimi kierujące przystosowane są do prędkości 160 km/h. Korek przed szlabanem to jeszcze jeden argument potwierdzający, że wiadukt w Tłuszczu jest niezbędny. Co do skrzyżowania przed przejazdem, mowa o ulicach Warszawskiej i Batorego, to ostatnio wspólnie z przedstawicielami MZDW, Starostwa, Policji oraz Urzędu Marszałkowskiego analizowaliśmy możliwość zmiany pierwszeństwa przejazdu lub wykonania tam tymczasowego ronda.

KURIER W… – Mieszkańców Tłuszcza czeka, więc w tym roku finalizacja prac na stacji kolejowej, a co z inwestycjami gminnymi? Jakich inwestycji można się u Was spodziewać?

Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk:
Przede wszystkim chcielibyśmy kontynuować wodociągowanie gminy, jeszcze wiele miejscowości czeka na wodę zdatną do codziennego użytku. Mam też nadzieję, że uda nam się dokończyć budowę przedszkola w Postoliskach. Poza tym gminę czeka szereg mniejszych inwestycji typu dokończenie niektórych dróg czy chodników oraz realizacja funduszy sołeckich w miejscowościach gminy.

Dziękujemy za rozmowę.

 

2 844 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pełne wrażeń i atrakcji Ferie z Gminnym Centrum Kultury!!!

Za nami dwa tygodnie przygód, ciekawych zajęć i wyjazdów, podczas których każde dziecko mogło znaleźć coś interesującego dla siebie. Organizatorzy...

Zamknij