ggg ggg ggg http://www.kurier-w.pl/dzieje-sie-w-ostrowi-mazowieckiej-grudzien/

Inwestycje gminne warte 6 653 235,81 złotych będą zrealizowane dzięki środkom unijnym

W dniu 13 lutego 2018 roku Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek wraz ze Skarbnikiem Gminy Panią Krystyną Ewą Wetoszką podpisała w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie umowę na termomodernizację budynków edukacyjnych w gminie Małkinia Górna.

Całkowita wartość projektu to kwota 6 653 235,81 złotych z czego dofinansowanie na które została podpisana umowa wynosi 4 117 146,37 złotych.
Dzięki funduszom unijnym pozyskane środki z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego w ramach projektu „Poprawa jakości środowiska naturalnego oraz zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii w Gminie Małkinia Górna poprzez termomodernizację budynków użyteczności publicznej”, zainwestowane zostaną w termomodernizację budynków oświatowych, w których na co dzień uczy się blisko 800 dzieci. Prace obejmą 3 budynki szkolne i 1 salę sportową.
W sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej zostanie wykonane docieplenie ścian zewnętrznych, dachu i stropu, jak również zostaną wymienione okna i drzwi zewnętrzne. W ramach otrzymanych funduszy unijnych będzie zamontowana w budynku szkoły pompa ciepła wspomagana przez kocioł gazowy oraz modernizacja instalacji centralnego ogrzewania.
W budynku Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie zostanie wykonane docieplenie nadziemnych i zewnętrznych ścian piwnic oraz docieplenie stropu. Ponadto zaplanowana została wymiana drzwi, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji doprowadzającej ciepłą wodę. Szkoła wzbogaci się w odnawialne źródła energii ponieważ zamontowane zostaną kolektory słoneczne.
W projekcie znajduje się również termomodernizacja Przedszkola Samorządowego w Małkini Górnej. Została ona wykonana w roku 2017, a gmina będzie mogła w ramach realizowanego projektu ubiegać się o zwrot kosztów.
Termomodernizacja budynków edukacyjnych w gminie Małkinia Górna przyczyni się do uzyskania oszczędności związanych z ogrzewaniem oraz bieżącym utrzymaniem obiektów.

/Info/

1 184 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Młodzież z Radzymina pamięta o Kapłanach Niezłomnych

W ubiegłą sobotę, 24 lutego ponad stuosobowa delegacja uczniów i nauczycieli z Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej,...

Zamknij