ggg ggg ggg ggg

III Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego

15 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie odbyły się III Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego, które organizowane są przez Starostwo Powiatu Węgrowskiego we współpracy ze szkołami i instytucjami.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego po raz trzeci wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom młodzieży oraz rodziców zorganizował w ubiegły piątek 15 marca 2024 r. wspólnie ze szkołami ponadpodstawowymi targi edukacyjne skierowano do uczniów szkół podstawowych, szczególnie ósmoklasistów. Targi cieszą się popularnością, gdyż w sposób kompleksowy przedstawiają ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych. Były na nich stoiska instytucji ułatwiających młodzieży podjęcie decyzji, co do wyboru szkoły i najodpowiedniejszego kierunku dalszego kształcenia. Podczas III Targów Edukacyjnych Powiatu Węgrowskiego zaprezentowały się następujące szkoły i placówki: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ostrówku, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kornela Makuszyńskiego w Węgrowie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Węgrowie. Do zapoznania się z ofertą zaprosiły także instytucje współpracujące: Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Mińsku Mazowieckim, działający w ramach 5 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Ciechanowie – 53 Batalion lekkiej piechoty z Siedlec, Wojewódzki Urząd Pracy w Siedlcach, Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Węgrowie. Ze swoimi ofertami przybyły: Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie, Uniwersytet w Siedlcach, Akademia Nauk Stosowanych Mazovia w Siedlcach, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Siedlcach, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Siedlcach, Hufiec Pracy w Siedlcach, Cech Rzemiosł Różnych w Węgrowie oraz firmy: Hochland z Węgrowa, Addit z Węgrowa, Meblomaster z Węgrowa, Triol z Ostrówka. Uczniowie mogli skorzystać z porad i konsultacji doradców zawodowych.
Uczestników Targów przywitała starosta węgrowski Ewa Besztak, dziękując za przybycie odwiedzającym, a wystawcom za czynny udział w promowaniu potencjału oświatowego i gospodarczego powiatu węgrowskiego. Starosta podkreślała, jak niezwykle ważny jest wybór dalszej szkoły oraz zaprosiła do zwiedzania przygotowanych punktów promocyjno – informacyjnych. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Bożena Piesio – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Elżbieta Piotrowska – wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, wicestarosta powiatu węgrowskiego Marek Renik, przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Brygida Górniaczyk, burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Tadeusz Krupa, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy oraz przedstawiciele szkół i placówek z terenu powiatu węgrowskiego, uczelni wyższych, instytucji, firm i pracodawców a także media.
Uczestników targów zaproszono na część artystyczną i pokaz musztry wojskowej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadpostawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Odwiedzający targi otrzymali bezpłatne informatory szkolne na rok 2024/2025 z ofertą edukacyjną szkół prowadzonych przez Powiat Węgrowski.
/KW/

179 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
STABILNY ROZWÓJ – DZIAŁAJMY WSPÓLNIE

13 marca 2024 r. w SP nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się Konwencja Wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu...

Zamknij