ggg ggg ggg

III Gminny Przegląd Kolęd
i Pastorałek

„Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, aby uczyć się miłości do Pana Jezusa. Dlatego, aby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. Dlatego, żeby sobie przebaczać”.

Tymi słowami ks. Jana Twardowskiego powitano 21 stycznia 2024 r. wszystkich zebranych na III Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Zarębach Kościelnych. Spotkanie poprowadziła Kierownik Referatu Kultury, Rekreacji i Promocji Gminy Pani Elwira Krupa z Centrum Aktywności Kulturalnej, w którym odbyła się uroczystość. O tym, jak ważne jest kultywowanie pięknej polskiej tradycji i pielęgnowanie lokalnej kultury mówiła Wójt Gminy Zaręby Kościelne Pani Urszula Wołosiewicz, która powitała uczestników tego niezwykłego wydarzenia, złożyła życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka i zaprosiła wszystkich do wspólnego kolędowania. Głos zabrała także Radna Powiatu Ostrowskiego Pani Justyna Pętkowska, która podziękowała za zaproszenie i podkreśliła wielką wartość integracyjną tej uroczystości.
Na scenie przed mieszkańcami gminy i przybyłymi gośćmi wystąpili: uczniowie oraz absolwentka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych, Zespół „Retro – babskie granie” z Kępistych-Borowych, Zespół „Kwiaty Polskie” z Chmielewa, Zespół „Zapominajka” z Zarąb Kościelnych, „Klub Seniora” z Andrzejewa, Zespół „Nadbużanie” z Nura oraz Zespół „Żurawiacy” z Bogut-Pianek. Zabrani na sali wysłuchali najpiękniejszych kolęd i pastorałek, w tym utworów na skrzypce, klimatycznych wierszy, obejrzeli także przepiękny taniec z szarfami.
Na zakończenie Wójt Gminy podziękowała artystom, którzy swoimi występami uświetnili uroczystość, oraz współorganizatorom wydarzenia artystycznego, którzy włożyli całe swoje serce w przygotowanie tej muzycznej uczty. Na scenie dyplom z podziękowaniem odebrali w imieniu Zespołów ich Kierownicy, dla szkoły podziękowania złożono na ręce Dyrektor Szkoły Pani Jolanty Porucznik, która razem z nauczycielką, Panią Beatą Śpiewakowską, przygotowały występy uczniów.
Wydarzenie artystyczne uwieńczyły wspólne rozmowy przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku.
Uczniowie, którzy wzięli udział w III Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek według kolejności wystąpień:
Zuzanna Biernacka (skrzypce); Magdalena Wileńska, Adam Uściński i Kalina Krupa (recytacja); Weronika Nienałtowska i Zofia Zawistowska (śpiew); Wiktoria Zakrzewska, Patrycja Marcinowska (śpiew), Magdalena Nowacka (śpiew, recytacja, życzenia), Łucja Nozderko (recytacja), Emilia Młynarczuk, Kamila Gieryk, Kinga Piskowska, Gabriela Zawistowska i Anna Kietlińska (śpiew), Nadia Tyl (śpiew), Julia Nienałtowska i Aleksandra Składanowska (recytacja), Weronika Engelbardt, Lena Rafalik, Anna Kietlińska, Aleksandra Stokowska, Julia Niedzielska, Magda Nienałtowska (taniec).

/Info/

361 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Powiatowy Konkursu Ekologiczny „Nie Marnuję! Segreguję! Odzyskuję!

Nagrody i wyróżnienia wręczyli wspólnie Burmistrz Miasto Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer oraz Wicestarosta Ostrowski Józef Rostkowski. Lista nagrodzonych i wyróżnionych...

Zamknij