ggg ggg ggg ggg

II Konferencja Młodzieżowej Rady Miejskiej

15 listopada 2023 r. w Sali kinowej MiGOK w Łochowie odbyła się II Konferencja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łochowie pt. „Świat jest w naszych rękach”.

Tematem przewodnim wydarzenia były kwestie związane z ekologią i dbałością o środowisko. Zaproszeni przedstawiciele wszystkich szkół z terenu gminy Łochów zaprezentowali przygotowane przez siebie prezentacje, w których przedstawili podejmowane w tym zakresie działania. Młodzi radni wskazali na potrzeby związane z ekologią, w szczególności te w najbliższym otoczeniu. Zgromadzenie ponad 150 uczniów wraz z kadrą pedagogiczną, pozwoliło w ramach Konferencji na zapoczątkowanie też ważnego dla młodych ludzi tematu, jakim jest wparcie psychologiczne dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym. Spotkanie z udziałem zaproszonych specjalistów zostało poprowadzone przez członków Młodzieżowej Rady, którzy byli moderatorami podejmowanych dyskusji wprowadzających zarówno twórców wydarzenia, jak i jego uczestników w tematykę działań planowanych na 2024 rok.
Dużym wsparciem dla młodych ludzi w zakresie organizacji i prowadzenia Konferencji były warsztaty „Autoprezentacja i wystąpienia publiczne”, które odbyły się 27 września br. w Urzędzie Miejskim w Łochowie. W trakcie
aktywnych i bardzo kreatywnych zajęć radni poznali m.in. techniki radzenia sobie ze stresem związanym z publiczną prezentacją, z zasadami komunikacji i znaczeniem „mowy ciała”.
W dniach 28-29 października 2023 r., Radni z MRM w Łochowie uczestniczyli ponadto w wyjeździe do Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach, gdzie szkolili się na warsztatach ekologiczno-przyrodniczych.
Projekt „Świat jest w naszych rękach-Eko Młodzieżowa Rada Miejska w Łochowie” został dofinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego ze środków Programu „Mazowsze dla Młodzieży”.
/Info UG Łochów/

300 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Szkolenie nt. „Ryzykowne zachowania dzieci i młodzieży – profilaktyka, przeciwdziałanie, interwencja”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie w dniu 20 listopada br. zorganizowało szkolenie, w którym udział wzięli przedstawiciele środowiska pracowników...

Zamknij