ggg

II etap budowy kanalizacji sanitarnej na os. Długa w Tłuszczu

Rok temu rozpoczęła się budowa kanalizacji sanitarnej na terenieosiedla Długa w Tłuszczu.

Mimo rozbudowanego projektu w zaledwie rok udało się wybudować sieć kanalizacji sanitarnej dla ponad 100 nieruchomości. Właściciele nieruchomości dla których została wybudowana kanalizacja w I etapie chcąc przyłączyć swoją nieruchomość do sieci proszone są o kontakt z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Tłuszczu, tel. 29-757-30-22 w celu złożenia wniosku o wydanie warunków technicznych.
Podczas rozpoczęcia budowy I etapu Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk obiecał, że w kolejnych latach, w miarę możliwości finansowych gminy, będą budowane kolejne odcinki. Dzięki prowadzeniu odpowiedzialnej i zrównoważonej polityki finansowej zaledwie rok później w budżecie Gminy Tłuszcz zostały zabezpieczone środki w wysokości 10 mln zł, które częściowo pochodzą z pożyczki uzyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na budowę II etapu kanalizacji sanitarnej na os. Długa.
22 lipca 2021r. Burmistrz Tłuszczan Paweł Bednarczyk podpisał umowę z Panem Arturem Nizińskim- Prezesem Zarządu Aran Sp. z o.o. na budowę 7,5 km sieci kanalizacji sanitarnej, 5 przepompowni oraz 1,6 km odgałęzień od kanału głównego do granic ponad 200 posesji zamieszkałych oraz 85 działek, na których w przyszłości może stanąć dom. Zakres prac obejmie ulice Żołnierzy Wyklętych (dalszy ciąg), Granicznej, Stokrotki, Wrzosowej, Leśnej, Dolnej, dalszy ciąg ulicy Długiej, Folwarcznej, Łącznej, Piekarskiej, Żurawiej, Przelotowej i Przemysłowej.
Mamy nadzieję, że po zakończeniu prac w 2023 roku będą Państwo chętnie przyłączać się do sieci. Mimo, że prace dopiero się rozpoczynają, już dziś zwracamy się z prośbą
o przygotowanie się pod względem finansowym do podłączenia posesji do nowej sieci kanalizacji sanitarnej. Gmina, z racji obowiązujących przepisów, wybuduje sieć kanalizacji sanitarnej oraz sięgacze do granicy posesji. Odcinek od granicy posesji do budynku zobowiązani będziecie Państwo wykonać we własnym zakresie i na własny koszt.
/Info/

390 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pożegnanie Lata 2021

10 września 2021 r. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zielonce odbył się koncert pt. „Piosenki z Kapelusza” oraz piknik...

Zamknij