ggg
ggg ggg

Igorro2000 najlepszym graczem FIFA21 w powiecie wyszkowskim

Zwycięstwem Igora Dąbrowskiego, pseudonim „Igorro2000” zakończył się Turniej e-sportowy FIFA21 o Puchar Starosty Powiatu Wyszkowskiego, który w minioną sobotę, 19 czerwca miał miejsce na placu Miejskim w Wyszkowie.

Na 29 graczy, którzy zjawili się w centrum Wyszkowa rywalizując w iście afrykańskich warunkach pogodowych czekały 2 stanowiska z konsolami Playstation 4 oraz gra FIFA21. Jeden z pojedynków transmitowany był na żywo na ekranie LED o powierzchni 15m2, który zawitał do Wyszkowa z okazji strefy kibica organizowanej przez Gminę Wyszków. Termin turnieju nie był przypadkowy, trwa faza grupowa Mistrzostw Europy w piłce nożnej, w której występuje reprezentacja naszego kraju. Przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów nastąpiło w obecności uczestników i kibiców (ponad 50 osób) losowanie drabinki turniejowej (system pucharowy 32). Turniej rozegrany został w systemie play-off Single Elimination tzn. przegrywający odpada. Na każdym etapie rozgrywek pucharowych gracz zobligowany był do wyboru zespołu Polski, a więc przez cały ponad 5-godzinny dzień zmagań obserwowano pojedynki tylko i wyłącznie naszej reprezentacji. Kibice zatem mogli obserwować wiele pojedynków Lewego z Kamilem Glikiem albo akcję sam na sam w wykonaniu kapitana naszej drużyny z bramkarzem Maciejem Szczęsnym. Mecze 1. rundy rozgrywane były po 8 minut (połowa 4 minuty), od fazy 1/8 czas został zwiększony łącznie o 2 minuty, natomiast mecz o najniższy stopień podium i końcowy triumf w wydarzeniu trwały 2×6 minut. Najmłodszy uczestnik zmagań miał 13 lat, a najstarszy 30.
Prowadzący turniej wicestarosta Leszek Marszał stwierdził, iż cieszy się, że na terenie powiatu przybywa wydarzeń e-sportowych – Cieszymy się, iż mimo krótkiego okresu na promocję wydarzenia mogliśmy gościć fanów gier komputerowych ze wszystkich gmin powiatu wyszkowskiego. Mimo trudnych warunków pogodowych w postaci upału i żaru lejącego się z nieba towarzyszyło nam wiele emocji, zawodnicy wykazali się licznymi strategiami, udanymi dryblingami, skutecznymi obronami i defensywą oraz dużą ilością pięknych bramek. Chciałem podziękować Gminie Wyszków za bezpłatne użyczenie telebimu, Wyszkowskiemu Ośrodkowi Kultury „Hutnik” oraz Stowarzyszeniu „Bocian KRIS” z Brańszczyka za pomoc organizacyjną.
W trakcie trwania turnieju można było zaobserwować sytuację, że czym bardziej wchodził on w decydującą fazę tym częściej pozostali w nim gracze wybierali innowacyjną taktykę i formację 4-1-2-1-2. Rywalizacja w półfinałach to typowa gra obronna, wręcz asekuracyjna, wzajemne wyczekiwanie po obu stronach na kontratak oraz mało oddanych strzałów. W końcu stawką był awans do finału i walka o cenne nagrody. Zarówno mecz finałowy jak i o brązowy medal to emocje na najwyższym poziomie sportowym zakończone w serii popularnych jedenastek. Szczególnie w pamięci widzów i uczestników zapadnie pojedynek finałowy, gdzie mimo znakomitego początku późniejszego triumfatora Igora Dąbrowskiego, który prowadził już 2:0, jego rywal młodszy o 5 lat Aleksander Błachnio potrafił doprowadzić do wyrównania, a bramkę na 3:3 przedłużającą nadzieję na wygraną zdobył w 92 minucie! W serii rzutów karnych mimo pierwszej nietrafionej jedenastki więcej zimnej krwi zachował ostatecznie Igor Dąbrowski i to on mógł unieść w geście triumfu Puchar Starosty Powiatu Wyszkowskiego.
Ostateczna klasyfikacja:
1. miejsce – Igor Dąbrowski (20 lat), pseudonim „Igorro2000”, Drogoszewo;
2. miejsce – Aleksander Błachnio (15 lat), OleuszFC, Długosiodło;
3. miejsce – Jakub Gut (15 lat), Gutek, Drogoszewo;
4. miejsce – Łukasz Klimaszewski (27 lat), KlimekLN, Leszczydół Nowiny.
Odbierając puchar za 1. miejsce oraz markowe akcesoria gamingowe zwycięzca podkreślił, że poziom zawodników był bardzo wyrównany, a ci którzy nie ćwiczą regularnie w najnowsze wydanie gry marki Electronic Arts, nie są na czasie i rywalizacja szybko to zweryfikowała. Według kibiców za najładniejszą bramkę turnieju uznano trafienie nikogo innego jak samego Roberta Lewandowskiego w wykonaniu Tomasza Kaczmarczyka, popularnego „KMXa”. Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, Wydział Promocji i Rozwoju oraz Wydział Organizacyjny. Pełna relacja i wyniki turnieju dostępne na www.powiat-wyszkowski.pl

/Starostwo Powiatowe w Wyszkowie/

152 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
POLSKI ROCK NA ZAMKU W PUŁTUSKU

W ubiegły weekend – 19-20 czerwca 2021 r., w amfiteatrze pułtuskiego Zamku odbył się koncert „Polski Rock”pod honorowym patronatem Posła...

Zamknij