ggg

I znów w szkole… Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3 września w bieżącym roku to dzień, w którym wyszkowskie dzieci i młodzież wraca w progi szkolne. Był to dzień uroczysty i radosny jeszcze bez lekcji, ale z mnóstwem nadziei. W Wyszkowie Gminna Inauguracja roku szkolnego odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2.

W sali gimnastycznej SP nr 2 w Wyszkowie, 3 września 2018 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 z udziałem dzieci, rodziców, przedstawicieli szkół i przedszkoli, władz samorządowych na czele z burmistrzem Wyszkowa Grzegorzem Nowosielskim, przewodniczącą Rady Miejskiej Elżbietą Piórkowską wraz z radnymi gminy oraz oczywiście pierwszoklasistów. Rangę uroczystości podniósł udział pocztów sztandarowych ze wszystkich wyszkowskich szkół podlegających samorządowi gminnemu. Przybyli również przedstawiciele Rady Rodziców: Paweł Zawadzki – przewodniczący i Joanna Tybura – wiceprzewodnicząca.
Gości przywitał dyrektor szkoły Wiesław Pasek, który podkreślił zmiany jakie dokonano na terenie szkoły podczas wakacji (remont korytarza) oraz wspomniał o potrzebach szkoły na przyszłość, czyli budowie nowej sali gimnastycznej i szatni). Zwrócił się również do pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają dopiero przygodę ze szkołą, ale zawsze mogą liczyć na wsparcie nauczycieli i starszych kolegów.
Do obecnych podczas inauguracji z krótkim wystąpieniem zwrócił się burmistrz Grzegorz Nowosielski. – To bardzo dobra szkoła, gdzie panuje rodzinna atmosfera – zachwalał SP nr 2 i wszelkie obawy najmłodszych są niepotrzebne. Zapewnił również, ze samorząd stara się zapewniać jak najlepsze warunki uczniom i całe wakacje trwały prace przygotowujące placówki. Kolejne wystąpienia pełne były ciepłych słów i życzeń.
Uroczystość była okazją do wręczenia przez burmistrza stopnia awansu na nauczyciela mianowanego. Akty mianowania odebrały: Urszula Brejnak z Przedszkola nr 1, Krystyna Kurek z SP w Lucynowie, Paulina Deptuła i Mariola Przybysz z SP1, Iwona Kowalska z SP3, Agnieszka Skowrońska z SP2, Marta Bloch, Amelia Depta i Karolina Wojewódzka z SP5.
Na zakończenie uroczystości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowali muzyczną niespodziankę.
/J.Cz./

 

2 217 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spływ Niepodległości, cz. 2

Spływ Niepodległości tratwą „Pielgrzym” wyruszył 15 sierpnia na Westerplatte, gdzie miał dotrzeć 1 września na obchody rocznicy wybuchu II wojny...

Zamknij