ggg ggg

I znów u baczyńszczaków się działo….

„Już po raz 12. zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Kamilem Baczyńskim – wspaniałym człowiekiem i wielkim poetą” – tak rozpoczęła 11 marca 2016r. XII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu prowadząca Pani Ewa Żmudzka.
Przywołała również instytucje i osoby, które udzieliły temu wydarzeniu kulturalnemu swego patronatu honorowego: Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Muzeum Powstania Warszawskiego, Burmistrza Tłuszcza, Instytut Pamięci Narodowej, Społeczny Komitet Opieki nad Grobami Poległych Żołnierzy Batalionu „Zośka”, Posła na Sejm RP Pana Piotra Uścińskiego i patronatu medialnego: „Wieści Podwarszawskie”, Radio „FaMa”, „Kurier Wyszkowski”.

 

14

Tegoroczna edycja była szczególna z kilku powodów. Po pierwsze w konkursie we wszystkich 4 kategoriach zadaniowych (Recytacja, Poezja śpiewana, Wizja plastyczna, Życie i twórczość K.K.Baczyńskiego) wzięły udział nie tylko szkoły ponadgimnazjalne, ale również gimnazja. Po drugie pierwszy raz współorganizatorem konkursu oprócz naszej szkoły było Starostwo Wołomińskie. Po trzecie w zmaganiach konkursowych wzięła udział rekordowa ilość uczestników: 9 szkół ponadgimnazjalnych (97osób) – I Liceum Ogólnokształcące im. W.Nałkowskiego w Wołominie, III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie, Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Radzyminie, Zespół Szkół Ekonomicznych im. S.Staszica w Wołominie, Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920r. w Urlach, Zespół Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce, Zespół Szkół w Wołominie, I Liceum Ogólnokształcące PUL w Wołominie, Zespół Szkół im. K.K.Baczyńskiego w Tłuszczu i 13 gimnazjów (96 osób) – Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół nr 3 w Wołominie, Gimnazjum im. Cichociemnych w Postoliskach, Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, Zespół Szkół im. W.Podkowińskiego w Mokrej Wsi, Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół im. ks. E.Czartoryskiej w Radzyminie, Miejskie Gimnazjum im. Kard. S.Wyszyńskiego w Zielonce, Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 4 im. Marynarki Wojennej RP z Oddziałami Integracyjnymi w Wołominie, Gimnazjum im. A.Zamoyskiego w Jadowie, Zespół Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce, Zespół Szkół im ksa J.Twardowskiego w Stryjkach, Publiczne Gimnazjum im. ksa I.Skorupki w Zespole Szkół w Józefowie, Gimnazjum nr 1 im. mjra S.Waltera w Radzyminie, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Radzyminie. Po czwarte uczestnicy mogli zdobyć wiele nagród (ponad 50), które ufundowali: Starostwo Wołomińskie we wszystkich kategoriach, Burmistrz Tłuszcza w kategorii „Gimnazja”, nagrody indywidualne: Społeczny Komitet Opieki nad Grobami Poległych Żołnierzy Batalionu „Zośka”, Instytut Pamięci Narodowej i Radni Powiatu Wołomińskiego.
W skład jury konkursowego weszły następujące osoby: Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Pani Katarzyna Pazio, Doradca Starosty Wołomińskiego Pan Józef Melak, Burmistrz Tłuszcza Pan Paweł Bednarczyk, Radni Powiatu Wołomińskiego Pan Mariusz Dembiński i Pan Robert Szydlik, Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu Pani Emilia Buczyńska – Kołodziejek a przewodniczył Powstaniec Warszawski Pan Jakub Nowakowski. Zaszczycili nas swoją obecnością również tacy goście jak: Radny Powiatowy Pan Janusz Tomasz Czarnogórski oraz Pan Konrad Rytel. A oto wyniki konkursu:

GIMNAZJA:
1) w kategorii „Recytacja” –
I miejsce – Dagmara Włoczewska
II miejsce – Wiktoria Pląska
III miejsce – Natalia Banaszek, Iga Wilczyńska
Wyróżnienie – Paulina Marczak, Weronika Sójka – Mazurek, Rafał Dzikowski, Natalia Skonieczna
2) w kategorii „Poezja śpiewana” –
I miejsce – Anna Banaszek
II miejsce – Marlena Bujniak
III miejsce – Izabela Komorek
Wyróżnienie – Laura Cholewska
3) w kategorii „Życie i twórczość K.K.Baczyńskiego” –
I miejsce – Natalia Piwko
II miejsce – Paulina Sobotka
III miejsce – Julia Kowalczuk
Wyróżnienie – Paulina Grochowska, Ewelina Jędrasik, Kamila Suchocka, Albert Mościcki, Julia Wardakowska, Emilia Ołdak, Elżbieta Miąsko, Wiktoria Szewczuk
4) w kategorii „Wizja plastyczna”:
I miejsce – Kinga Salwin
II miejsce – Aleksandra Wilczyńska
III miejsce – Patrycja Ściborowska, Weronika Dąbrowska
Wyróżnienia – Michał Cieciera, Urszula Jędrasik, Julia Ostrowska, Natalia Kopacz, Olga Oniszk, Dominika Tońska.

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
1) w kategorii „Recytacja” –
I miejsce – Mateusz Maleszko
II miejsce – Adrianna Maliszewska, Paulina Kruk
III miejsce – Seweryn Nowicki, Natalia Pergoł
Wyróżnienie – Aleksandra Lewczuk, Adrianna Kwiatek, Izabela Żach
2) w kategorii „Poezja śpiewana” –
I miejsce – Sandra Kuc
II miejsce – Seweryn Nowicki i Oskar Pietrzak; Julia Kadaj i Izabela Chudy
III miejsce – Ewelina Grabowska i Izabela Chudy
Wyróżnienie – Maja Jędrysiak
3) w kategorii „Życie i twórczość K.K.Baczyńskiego” I miejsce – Oliwia Kacprzak
II miejsce – Iza Pólkowska
III miejsce – Malwina Pólkowska
Wyróżnienie – Paulina Skwarska, Justyna Suchocka, Wojciech Kosiński
4) w kategorii „Wizja plastyczna”:
I miejsce – Elżbieta Wołowicz
II miejsce – Marta Milczarek
III miejsce – Angelika Oleszczuk
Wyróżnienia – Krystian Gostkowski, Natalia Zgnilec, Martyna Sawośko, Nina Rowicka, Maciej Białek.
Nagrodę Radnych Powiatu Wołomińskiego otrzymała Adrianna Maliszewska.
Nagrodę Instytutu Pamięci Narodowej otrzymała w kategorii „Gimnazja” – Paulina Dąbrowska, w kategorii „Szkoły ponadgimnazjalne” – Julia Gietka.
Konkurs stał na wysokim poziomie, stąd wiele nagród przyznanych ex aequo. Mieliśmy wiele momentów wzruszających, gdzie występ zapierał dech w piersiach, ale i wiele sytuacji, gdzie emocje i trema brały górę nad chęcią występu i go uniemożliwiały. Mamy nadzieję, że w XIII edycji weźmie udział równie dużo wielbicieli poezji K.K.Baczyńskiego. Już planujemy zmiany, by konkurs był jeszcze bardziej atrakcyjny dla młodzieży m.in. chcemy zaprosić do pracy w jury konkursowym nauczycieli szkół biorących w nim udział.
Ale na przemyślenia mamy cały rok. Dziękujemy wszystkim szkołom – ich dyrekcjom, nauczycielom i uczniom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie do konkursu. Czekamy na Was już za rok….
Ewa Żmudzka

3 122 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Przyjdźcie do Mnie wszyscy” – poruszające Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów radzymińskiej „Stalowej Jedynki”

We wtorek, 15 marca w Miejskiej Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie zostało wystawione widowisko pasyjne „Przyjdźcie do Mnie...

Zamknij