ggg ggg ggg ggg

I sesja w kadencji 2014-2018

28 listopada 2014 r. podczas pierwszej i uroczystej sesji radni w nowym składzie złożyli ślubowanie i wybrali przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących.

dscf0017

15 radnych nowej kadencji w łochowskim samorządzie odbyło pierwsze i najważniejsze posiedzenie w gościnnych progach LO im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie. Oficjalnie już zostały podane wyniki wyborów z 16 listopada i komisarz wyborczy po opublikowaniu wyników w Dzienniku Urzędowym wyznaczył termin pierwszej sesji na dzień 28 listopada 2014 r.

Radnymi Rady Miejskiej w Łochowie zostali:

Grzegorz Narzymski – KW Prawo i Sprawiedliwość (nowy radny),
Robert Gołaszewski – KW Prawo i Sprawiedliwość,
Sławomir Ryszawa – KW Prawo i Sprawiedliwość,
Krystyna Kielan – KW Prawo i Sprawiedliwość (nowa radna),
Jarosław Kokosza – KW Jarosława Kokoszy,
Zbigniew Jarzec – KW Prawo i Sprawiedliwość,
Marcin Gręda – KW Marcina Grędy,
Zofia Jarząbek – KW Prawo i Sprawiedliwość (nowa radna),
Andrzej Suchenek – KWW Ziemi Łochowskiej
Jacek Owsianka – KWW Ziemi Łochowskiej,
Krzysztof Pyźlak – KWW Ziemi Łochowskiej (nowy radny),
Mirosław Ziółkowski – KWW Ziemi Łochowskiej
Andrzej Abramczyk – KWW Ziemi Łochowskiej
Anna Leśniewska – KWW Ziemi Łochowskiej (nowa radna),
Zuzanna Bańska – KWW Ziemi Łochowskiej.

Radni na początku sesji otrzymali zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyli ślubowanie. Od początku sesję aż do momentu wyboru nowego przewodniczącego rady prowadziła najstarsza wiekiem radna – seniorka, czyli radna Zofia Jarząbek.

 

Na przewodniczącego rady zgłoszono dwie kandydatury: Andrzeja Suchenka (dotychczasowego przewodniczącego) oraz Roberta Gołaszewskiego. Przygotowaniem i przeprowadzeniem poszczególnych wyborów zajmowała się komisja skrutacyjna w składzie: Marcin Gręda, Anna Leśniewska, Krystyna Kielan. Głosowało 15 radnych (cały skład rady), głosów ważnych było również 15. Radny Robert Gołaszewski otrzymał 6 głosów, Andrzej Suchenek 9 głosów, tak, więc nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Łochowie został – Andrzej Suchenek. Po przejęciu prowadzenia obrad, radni wyłonili ze swego grona dwóch wiceprzewodniczących. Zgłoszono cztery kandydatury. Mirosław Ziółkowski otrzymał 8 głosów, Sławomir Ryszawa – 7 głosów, Jarosław Kokosza – 9 głosów, Robert Gołaszewski – 6 głosów. Wiceprzewodniczącymi zostali radni, którzy uzyskali wymagane minimum 8 głosów, czyli Jarosław Kokosza i Mirosław Ziółkowski.
Podczas uroczystej pierwszej sesji komisarz wyborczy wręczył nominację nowo wybranemu w I turze wyborów samorządowych burmistrzowi Marianowi Dzięciołowi. Burmistrz Łochowa przestawił zagadnienia dotyczące gminy i miasta, sytuacji dotychczasowej oraz zamierzeń na przyszłość. Zapraszamy na stronę internetową naszej gazety: www.kurier-w.pl, gdzie zamieścimy całą wypowiedz burmistrza Mariana Dzięcioła.
Został odczytany list od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, a obecny podczas sesji nowo wybrany (ponownie) starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk omówił zmiany, jakie zaistniały w związku z wyborami. Podkreślał, że powiat musi być całością i wierzy w rozsądek radnych w podejmowaniu decyzji oraz w to, że będą pracować dla mieszkańców i wspólnego dobra. Jego zdaniem przed radą w Łochowie, jak i powiecie stoją kolejne zadania. Być może najlepiej będzie wprowadzić nowa strategię rozwoju, gdyż wielu radnych przybyło nowych, a przed wszystkimi duże wyzwania.
/J.Cz./

W krótkiej rozmowie z przedstawicielem KURIERA W… starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk podsumował wybory samorządowe 2014 kilkoma zdaniami. Jak stwierdził: „Najbardziej był zaskoczony przegraną”. Startował z komitetu z Łochowa i tu przegrali z Prawem i Sprawiedliwością, który wziął 9 mandatów. „Zabolało” – mówił starosta Fedorczyk. W powiecie okazało się, że stworzyli koalicję z trzech komitetów, w sumie 10 mandatów. Do nich dołączyła osoba, która weszła z listy PiS, więc otrzymali większość. Na pierwszej sesji koalicja stała się faktem i został ponownie wybrany na funkcję starosty węgrowskiego.
Niemniej gratulujemy staroście Krzysztofowi Fedorczykowi wyboru i życzymy wielu dobrych pomysłów i możliwości wykonania wielu potrzebnych inwestycji dla powiatu i Łochowa.
/J.Cz./

Galeria zdjęć

3 189 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rada Powiatu Wyszkowskiego z władzami, ale w niepełnym składzie

Sesja Rady Powiatu Wyszkowskiego, którą zwołano na dzień 28 listopada 2014 r. odbyła się w obecności 14 z 19 nowo...

Zamknij