ggg ggg ggg

I sesja rady miejskiej kadencji 2024-2029

W poniedziałek, 6 maja o godzinie 10:00 w Sali konferencyjnej dworca w Łochowie odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Łochowie. Przysięgę złożyli burmistrz i radni. Przewodniczącym Rady Miejskiej został wybrany, po raz drugi, Sławomir Ryszawa.

O godzinie 10.00 nastąpiło otwarcie sesji zwołanej przez Komisarza Wyborczego. Pierwszą sesję Rady Miejskiej w Łochowie kadencji 2024-2029 otworzyła radna seniorka Zofia Jarząbek. Następnie Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Łochowie Jacek Niewiadomski wręczył nowo wybranym radnym zaświadczenia o wyborze. Piętnastu radnych złożyło ślubowanie.
Chwilę później Przewodniczący wręczył Burmistrzowi Robertowi Gołaszewskiemu zaświadczenie o wyborze. Robert Gołaszewski, burmistrz Łochowa od dwóch kadencji, wygrał po raz trzeci. Startował z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Uzyskał prawie 68% poparcie i wygrał w pierwszej turze pokonując dwóch rywali.
Na pierwszej inauguracyjnej Sesji, Radni wybrali przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. Przewodniczącym Rady Miejskiej został wybrany Sławomir Ryszawa, wiceprzewodniczącymi zostały Krystyna Kielan i Zofia Jarząbek. Wszyscy troje pełnili te funkcje w poprzedniej kadencji.

142 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwsza sesja Rady Powiatu
VII kadencji

6 maja 2024 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Węgrowskiego kadencji 2024-2029....

Zamknij