ggg ggg

I Międzynarodowy Festiwal Pieśni Legionowej – Podsumowanie eliminacji rejonowych w Ząbkach

I Międzynarodowy Festiwal Pieśni Legionowej to wydarzenie o charakterze patriotycznym, którego celem jest krzewienie historii, kultury i tradycji narodu polskiego oraz wzbudzanie poczucia tożsamości narodowej. To podniosłe wydarzenie jest szansą dla młodych artystów, którzy chcą rozwijać swój talent na niwie muzycznej, rozsławiając piękne dzieje naszej Ojczyzny.

Międzynarodowy Festiwal Pieśni Legionowej jest kontynuacją Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej, którego do tej pory odbyły się cztery edycje.
Ten prestiżowy konkurs wokalny przeznaczony jest dla solistów: śpiewaków, piosenkarzy i wokalistów powyżej 16.-tego roku życia, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, z kraju i z zagranicy. Organizatorami tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej są: Fundacja Kultura z Pasją – Wojciech Bardowski, Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemi Węgrowskiej – Zofia Paczóska i Starosta Przeworski Bogusław Urban .

Festiwal na stałe wpisał się do kalendarza imprez w Ząbkach

Od kilku lat odbywały się w naszym mieście zarówno eliminacje, jak i koncerty laureatów Festiwalu Pieśni Legionowej o zasięgu krajowym.
W 2020 roku, w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą” finał Festiwalu miał miejsce właśnie w Ząbkach.
Przesłuchania uczestników organizowane są w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach, dzięki współpracy z dyrektorem MOK Sławomirem Skotnickim oraz Iwoną Potęgą z Biura Promocji Urzędu Miasta Ząbki. Koncerty galowe mające piękną oprawę artystyczną odbywają się w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach, dzięki dobrej współpracy i wielkiej uprzejmości proboszcza Andrzeja Kopczyńskiego.
W niedzielę, 20 czerwca br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkach odbyły się eliminacje rejonowe do I Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej, w których Jury wyłoniło zwycięzców tego podniosłego konkursu talentów. Dla laureatów trzech pierwszych miejsc przewidziano nagrody pieniężne. (Za zdobycie I miejsca – 500 zł, za II miejsce – 300 zł, za III miejsce – 200 zł).

Laureaci Eliminacji Rejonowych w Ząbkach:

I miejsce: Magdalena Wojakowska;
II miejsce: Kinga Kisiel;
III miejsce ex aequo: Justyna Kantorowicz oraz Łukasz Bednarski.

Serdecznie gratulując zwycięzcom ząbkowskich eliminacji dodajmy, że w niedzielny wieczór, 20 czerwca o godz. 19:00 w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach odbył się Koncert Galowy Laureatów, z którymi, jako gość specjalny wystąpił znany baryton Wojciech Bardowski. Koncert poprowadziła Zofia Paczóska. Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzata Zyśk.

Cieszy fakt, że Festiwal swoim zasięgiem zatacza coraz szersze kręgi. W tym roku, po raz pierwszy zyskał ważną, międzynarodową rangę a eliminacje rejonowe odbywają się nie tylko w wielu miastach i powiatach Polski, ale również na dawnych kresach Rzeczypospolitej – w Tarnopolu na Ukrainie oraz w Wilnie na Litwie. (Przypominamy, że w sobotę, 31 lipca br. eliminacje rejonowe odbędą się w Kobyłce).
Wydarzenie wspierają instytucje samorządowe, instytucje kultury, stowarzyszenia i firmy prywatne. Dla laureatów Festiwalu przewidziano wysokie nagrody finansowe: Grand Prix 10 000 zł, II miejsce 5 000 zł, III miejsce 3 000 zł, oraz 3 wyróżnienia po 1 000 zł.
/opr. KW, źródło: UM Ząbki,
Organizatorzy I MFPL;
foto: Bogdan Śladowski/

826 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
VIII Bieg Grzymały i IV Marsz Nordic Walking

W niedzielę, 4 lipca 2021 r. w Sadownem odbył się VIII Bieg i IV Marsz Nordic Walking ku czci bł....

Zamknij