ggg ggg ggg ggg ggg ggg

I Małkińska Noc z Gwiazdami już za nami!

W dniu 25 czerwca br. w Małkini Górnej odbyła się I Małkińska Noc z Gwiazdami. Impreza została zorganizowana pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika oraz dzięki uzyskanemu wsparciu finansowemu m. in. z Urzędu Marszałkowskiego.

Małkińska Noc z Gwiazdami to największe przedsięwzięcie w kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy. W tym roku impreza plenerowa została zorganizowana pod nową nazwą oraz w innym niż dotychczas miejscu – na Stadionie Gminnym.
Po dwuletniej przerwie mieszkańcy gminy z radością pojawili się na imprezie masowej ciesząc się z możliwości zabawy w plenerze. Szacunkowo w tym gminnym wydarzeniu udział wzięło czterokrotnie więcej osób niż w latach ubiegłych na łęgach, a do organizatorów: Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz do Urzędu Gminy w Małkini Górnej docierają pozytywne opinie od mieszkańców gminy oraz okolicznych miejscowości o wrażeniach z sobotnich koncertów.
Na początku imprezy Wójt Gminy Pani Bożena Kordek wręczyła nagrody oraz wyróżnienia laureatom i uczestnikom konkursu zorganizowanego w ramach gminnej akcji „Wspólne sprzątanie to nasze wyzwanie”.
Muzycznie imprezę rozpoczął zespół Dystans, następnie na scenie pojawiły się dwie przebojowe artystki z zespołu TOPKY, które wprowadziły publiczność w doskonały nastrój. Po udanym koncercie wokalistki były do dyspozycji publiczności i chętnie pozowały do zdjęć z fanami.
Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Wójt Gminy Pani Bożena Kordek, witając przybyłych gości: Pana Dariusza Stopę – Dyrektora Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach, Pana Józefa Rostkowskiego – Wicestarostę Ostrowskiego, Panią Dorotę Subdę – Przewodniczącą Rady Powiatu Ostrowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Małkinia Górna – Pana Jacka Bogdana wraz z radnymi, Sekretarza Gminy – Pana Józefa Boguckiego, Skarbnika Gminy – Panią Marzenę Kuleszę, sołtysów z terenu gminy, Dyrektorów: Szkół, Przedszkola Samorządowego oraz Żłobka Gminnego z terenu gminy Małkinia Górna, Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej, Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej, Prezesa ZGKiM – Pana Michała Perzynę wraz z pracownikami, Prezesów Stowarzyszeń oraz wszystkich przybyłych mieszkańców gminy i gości z innych samorządów.
Podczas I Małkińskiej Nocy z Gwiazdami wręczono również statuetkę „Małkińskie serca wolontariatu” przyznawaną za szczególne wspieranie idei wolontariatu, godną do naśladowania postawę, trud i zaangażowanie oraz pasję pracy na rzecz mieszkańców Gminy Małkinia Górna. W tym roku nagrodę przyznano jednogłośnie Pani Anecie Steć, m. in. za pomoc organizowaną na rzecz uchodźców z Ukrainy.
Gwiazdą wieczoru była Budka Suflera. Zespół dał wspaniały koncert, zaprezentował kultowe utwory, które łączą pokolenia. Na gminnym stadionie roznosiło się echo takich piosenek jak m. in.: „Jolka, Jolka pamiętasz” czy „Bal wszystkich świętych”.
Na zakończenie I Małkińskiej Nocy z Gwiazdami wystąpił zespół Playboys, który również zdobył serca publiczności, a w szczególności młodzieży. Wokaliści nawiązali świetny kontakt ze swoimi fanami. Wszyscy razem śpiewali rozrywkowe utwory, tańczyli i towarzyszyło temu wiele dobrej energii.
Podczas tegorocznej imprezy na Stadionie Gminnym dostępne były liczne atrakcje dla uczestników tego wydarzenia: na stanowisku Urzędu Gminy w Małkini Górnej można było otrzymać gadżety promujące naszą gminę, było również stanowisko firmy AVON, która prezentowała swoje produkty, stanowiska z zabawkami dla najmłodszych, było dobre jedzenie, lokalne lody oraz dla zainteresowanych osób – wyznaczone ogródki piwne.
Atrakcje dla dzieci prowadzone były przez Animacje w Krainie Czarów. Wszystkie zapewnione przez nich rozrywki: robienie balonów, bańki mydlane i zabawy były dla najmłodszych bezpłatne, dzięki sfinansowaniu tej atrakcji przez organizatorów: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Urząd Gminy w Małkini Górnej. Nie mogło zabraknąć również dmuchańców, które zawsze cieszą się dużą popularnością, nawet mimo towarzyszącemu imprezie upałowi.
Na tegoroczną imprezę przybyli również przedstawiciele Stowarzyszenia Grupa Motocyklowa „STAJNIA” wraz z Prezesem Panem Dariuszem Prabuckim na czele. Motocykliści z tej grupy mieli możliwość zaprezentowania się i podzielenia swoją pasją z uczestnikami imprezy.
Wójt Gminy Pani Bożena Kordek podczas Małkińskiej Nocy z Gwiazdami zapraszała do odwiedzenia stoiska edukacyjno-informacyjnego, które w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2022” przygotowała firma EkoDialog. Przedstawiciele tej warszawskiej firmy dystrybuowali materiały w formie ulotek i plakatów z informacjami o dobrych praktykach w zakresie ochrony powietrza i oszczędności energii. W trakcie tej imprezy plenerowej doświadczony edukator prowadził konkursy i zabawy związane z tematyką ochrony środowiska dla dzieci z nagrodami. Realizowane były również pokazy obsługi oraz lotu drona antysmogowego.
Słowa uznania kierujemy do służb, które dbały o bezpieczeństwo uczestników imprezy. Dziękujemy Policji, Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej z Małkini Górnej oraz Druhom z OSP z Daniłówki Pierwszej, Ratownikom Medycznym, Pracownikom Agencji Ochrony Osób i Mienia „GROM”, a także Pracownikom: Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Urzędu Gminy oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Małkini Górnej.
Szczególne podziękowania składamy sponsorom Małkińskiej Nocy z Gwiazdami. Dzięki Państwa pomocy i zaangażowaniu możliwe było zorganizowanie imprezy na wysokim poziomie.
Dzięki występom artystów z zespołów: Dystans, TOPKY, Budka Suflera i PLAYBOYS ta Małkińska Noc rzeczywiście była z Gwiazdami. Dziękujemy mieszkańcom oraz przybyłym gościom za wspólną zabawę.
Do zobaczenia za rok!
SPONSORZY I MAŁKIŃSKIEJ NOCY Z GWIAZDAMI:
GRILL TIME CATERING TOMASZ BIEŃKOWSKI
Centrum Rozrywki
AJINOMOTO POLAND Sp. z o. o.
Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej
DOMOST Sp. z o. o.
ROCKWOOL POLSKA Sp. z o. o.
MULTI-KOM Andrzej Nakielski
Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Tomasz Pyrgiel
B.D. ART. Sp. z o. o.
Zakład Przetwarzania Odpadów Zawisty Sp. z o. o.
Barbara Grzelak
Zakład Handlowo-Usługowo-Produkcyjny Marek Starzyński
Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe KARBON Krzysztof Ferenc
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe MADO Andrzej Mróz
PBH BILANS Katarzyna Oczkowska
„OLMAR” Marcin Zawisza
HURT-DETAL Romuald Rolek
PHU Usługi Paweł Szepietowski
Firma Handlowo-Usługowa Piotr Paweł Dębowiak
DDG Okna Fasady Małgorzata Zawistowska
MAGMEB Pracownia Tapicerska Magdalena Janiszewska
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe RYLEX Stanisław Leoniak
Usługi Transportowe Krzysztof Pyrgiel
Zakład Remontów Ogólnobudowlanych Wiesław Rudziński
Usługi Gastronomiczne WIKTORIA Wiktoria Romańczyk
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe PHU RYTEL Sebastian Rytel

/Info UG Małkina Górna/

949 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Oficjalne otwarcie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Zarębach Kościelnych

27 czerwca 2022 r. odbyło się jedno z najważniejszych dla gminy i regionu oficjalne już otwarcie nowej placówki – Centrum...

Zamknij