ggg ggg ggg

I jak tu nie zakochać się w Kobyłce na święta?

Przepiękne iluminacje świąteczne na Placu 15 Sierpnia wzbudzają zachwyt nie tylko mieszkańców miasta, ale i sąsiednich gmin. Nie brakuje opinii, że w tym roku to właśnie Kobyłka jest najpiękniej udekorowanym miastem w powiecie wołomińskim, ale czy tak jest naprawę – warto sprawdzić samemu.

W Kobyłce już święta. Świadczą o tym nie tylko piękne iluminacje, które służą promocji miasta i budzą zazdrość mieszkańców okolicznych gmin.
O tym, że nic nie jest w stanie zakłócić bożonarodzeniowej atmosfery, można było przekonać się w ubiegłą niedzielę, 19 grudnia. Zaplanowana na ten dzień Wigilia Miejska odbyła się pomimo porywistego wiatru i opadów marznącego deszczu. Co prawda, kapryśna aura wymusiła na organizatorach konieczność szybkiego przeniesienia uroczystości z zewnątrz do ciepłego wnętrza Miejskiego Ośrodka Kultury, jednakże pomimo początkowych trudności wszystko udało się znakomicie!
Harcerze ze Szczepu 4 DH i GZ przekazali Mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju, które przyjechało aż z Zakopanego, czyli dokładnie 434 kilometry. Burmistrz Edyta Zbieć złożyła wszystkim najlepsze życzenia na Święta Bożego Narodzenia i przekazała opłatki.
Podczas Wigilii wystąpiła Orkiestra Miejska pod batutą Ryszarda Klechy, zaśpiewały także dzieci ze Studia Wokalnego MOK Kobyłka pod kierownictwem Karola Bąk-Łupińskiego.
Zwieńczeniem uroczystości był wspaniały, zakończony bisami świąteczny koncert Chóru Parafii Św. Kazimierza Królewicza, pod batutą Magdaleny Hutek.
Pozostając pod wrażeniem pięknej uroczystości, gratulujemy organizatorom, a mieszkańcom Kobyłki życzymy dużo zdrowia i szczęścia na Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący Nowy Rok!
/opr. KW/

933 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste podsumowanie szkolnych obchodów Roku Wyszyńskiego i Roku Norwida w radzymińskiej „Stalowej Jedynce”

W ubiegły piątek, 17 grudnia w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie, w obecności...

Zamknij