ggg ggg ggg

Hubertus Jeździecki 2020 w Brańszczyku

3 października 2020 r. w Brańszczyku odbyła się impreza jeździecka z niezwykle ciekawym programem. Przeprowadzono zawody kawaleryjskie o szablę Rotmistrza Józefa Najnerta, konkurs skoków przez przeszkody, pokaz broni białej, gonitwę za lisem, itp. i były to tylko niektóre atrakcje Hubertusa Jeździeckiego 2020.

Impreza odbyła się w sobotę, 3 października na łące przy ul. Bielińskiej w Brańszczyku w ramach XII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich oraz XXVI Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Była też okazją do wspólnego uczczenia 100. rocznicy zwycięstwa nad bolszewikami. Organizatorami imprezy byli: Bocian KRiS i Związek Piłsudczyków RP TPJP Okręg Nadbużański w Wyszkowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Jerzy Żukowski – starosta Powiatu Wyszkowskiego oraz Wiesław Przybylski – wójt gminy Brańszczyk, którzy również współfinansowali imprezę w Brańszczyku. W programie znalazły się momenty bardzo widowiskowe: przejazd konnych ulicami Brańszczyka (asekurowany przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Długosiodle, OSP Brańszczyk, OSP Porębę oraz OSP Trzciankę) i zawody kawaleryjskie. Uczestników przywitał prowadzący imprezę piłsudczyk Zbigniew Drobot. Kapelan piłsudczyków ks. Paweł Stachecki wraz z ks. proboszczem Jerzym Brzezińskim odmówił modlitwę oraz pobłogosławił konie i jeźdźców. Organizatorzy przygotowali prelekcję o rtm. Józefie Najnercie, którą poprowadził generał piłsudczyków Konrad Wróbel. Były również pokazy i wystawy broni palnej, pokaz kadryla, przejażdżki konne dla najmłodszych.
Hubertus to przede wszystkim święto jeździectwa, więc na łące rozegrane zostały konkursy: na najlepszy strój, skoków przez przeszkody, konkurs „Potęga skoku”, zawody kawaleryjskie, mała i duża gonitwa za lisem. Zawody zakończyły się nagrodzeniem zwycięskich zawodników oraz wspólnym biesiadowaniem.
Podczas wydarzenia odbyła się zbiórka pieniędzy na leczenie Michała Boguckiego – dziecka chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

A oto wyniki konkursów i zawodów:

KONKURS SKOKÓW LL
I Miejsce – Jarosław Żmuda na koniu Siwa
II Miejsce – Alan Słowik na koniu Zyrka
III Miejsce – Wiktoria Woch na koniu Aqua
KONKURS SKOKÓW L
I Miejsce – Dominika Świniarska na koniu Henrietta
II Miejsce – Anastazja Iwanow na koniu Hello
III Miejsce – Adam Garbacz na koniu Bajka
KONKURS „POTĘGI SKOKU”
I Miejsce – Wiktoria Woch na koniu Aqua
II Miejsce – Dominika Świniarska na koniu Henrietta
III Miejsce – Katarzyna Kaśnicka na koniu Dumny
ZAWODY KAWALERYJSKIE O SZABLĘ RTM. JÓZEFA NAJNERTA
I Miejsce – Radosław Tyczyński na koniu Atena
II Miejsce – Jakub Michalik na koniu Dumny
III Miejsce – Jarosław Żmuda na koniu Siwa
IV Miejsce – Alan Słowik na koniu Zyrka
V Miejsce – Adam Garbacz na koniu Czekolada
VI Miejsce – Daniel Pietrzak na koniu Piorun
MAŁA GONITWA
Zwycięzcą została Dominika Świniarska na koniu Henrietta
DUŻA GONITWA
Zwycięzcą został Damian Kozakiewicz na koniu Priam
Nagrodę dla PERFEKCYJNEGO JEŹDŹCA zdobył Kazimierz Porębski na koniu Beti.

Wydarzenie zgromadziło wielu uczestników, bo nie tylko cel był szczytny, ale i forma bardzo atrakcyjna. W zawodach mieszkańcy Brańszczyka i naszego powiatu mieli możliwość podziwiać 50 zawodników ze stajni i grup jeździeckich z całego regionu: powiatu wyszkowskiego, z Radzymina, Postolisk, Międzylesia, Węgrowa, Ostrowi Mazowieckiej. Byli to przedstawiciele z miejscowości: Węgrów, Radzymin, Ostrów Mazowiecka, Szepietowo, Długosiodło, Obręb, Poznań, Warszawa, Niegów, Adelin, Kobyłka, Gulczewo, Olszanka, Barcice, Rybno, Tumanek, Stare Budy, Postoliska, Brańszczyk oraz Związku Piłsudczyków RP i 201 Pułku Ułanów, a także zaprzyjaźniony z naszą gazetą kawalerzysta, uczestnik i wieloletni organizator imprez jeździeckich Andrzej Michalik z Kobyłki (na zdjęciu z wójtem Brańszczyka Wiesławem Przybylskim).
Impreza była także okazją do uhonorowania przez Zarząd Krajowy Związku Piłsudczyków RP za współpracę ze Związkiem – Medalem 100-lecia Bitwy Warszawskiej i Cudu nad Wisłą majora Zbigniewa Drobota oraz prezesa Stowarzyszenia Bocian Kris Piotra Deptułę. Srebrny Krzyż Związku otrzymał Jarosław Żmuda, Brązowy Krzyż Związku – Paulina Kraszewska i Katarzyna Chmiel.

/Janina Czerwińska;
fot. KW, GCKSiT//

8 527 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
PUCHAR STAROSTY WOŁOMIŃSKIEGO ZOSTAJE W TŁUSZCZU

W sobotę, 3 października w Hali ZS w Tłuszczu przy Radzymińskiej odbył się Turniej o Puchar Starosty Wołomińskiego w Piłce...

Zamknij