ggg
ggg ggg

Huawei wspiera Serock w budowie smart city!

W ubiegły czwartek, 17 czerwca Weizhi Dong – Dyrektor Zarządzający Huawei Enterprise Poland Business Group oraz Burmistrz Serocka Artur Borkowski, podpisali porozumienie ws. współpracy, której celem jest realizacja projektu Serock SmartCity.

Projekt Serock SmartCity obejmuje cyfryzację gminy, w tym rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz zwiększenie dostępności sieci światłowodowej dla mieszkańców i wdrożenie rozwiązań niwelujących oddziaływanie człowieka na środowisko naturalne.
W czasach, gdy większość z nas nie tylko pracuje, ale i załatwia sprawy urzędowe zdalnie, inwestycje w nowoczesne rozwiązania IT, sieci 5G i światłowody są konieczne, aby stworzyć optymalną infrastrukturę cyfrową. To właśnie ona jest kamieniem węgielnym każdego inteligentnego miasta. Cieszę się, że Huawei może być partnerem Serocka w jego cyfrowym rozwoju. Globalnie zdobyte doświadczenie Huawei stawia nas w idealnej pozycji, aby pomóc miejskim społecznościom w stymulowaniu innowacji i rozwoju, który ma uczynić miasto bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców czy przedsiębiorstw oraz inwestorów – powiedział Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.
Współpraca zakłada wymianę doświadczeń między samorządem serockim a ekspertami Huawei. Na jej dalszych etapach obie strony chcą zaangażować się w budowę i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań oraz analizowanie ich efektywności.
Ostatni rok uświadamia nam, że technologie cyfrowe, do których wielu z nas dotychczas podchodziło z pewną dozą nieufności, są niezbędnym narzędziem naszego codziennego życia. To one pozwoliły nam przetrwać okres pandemii i w wielu przypadkach umożliwiły utrzymanie aktywności zawodowej. Widząc te zależności chcemy rozwijać dostępność najnowszych technologii dla mieszkańców Miasta i Gminy Serock i cieszymy się, że zyskujemy w tym zadaniu potężnego sojusznika – podsumował Artur Borkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Serock.

/opr. KW, źródło: UMiG Serock/

196 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Oddział Neurologii oficjalnie otwarty!

We wtorek, 15 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie wyremontowanego i wyposażonego w najwyższej jakości sprzęt medyczny Oddziału Neurologii w Szpitalu Matki...

Zamknij