ggg ggg ggg ggg

Honorowy Obywatel Małkini Górnej obchodził swoje urodziny w Małkini

We wtorek, 17 lipca 2018 roku w Urzędzie w Małkini Górnej gościł Pan Stanisław Tym. Tego dnia Pan Stanisław obchodził swoje 81 urodziny, ale dla mieszkańców gminy, była to trzecia tego typu wizyta w związku z czym żartobliwie mówiono, że to również Jego trzecie urodziny w Małkini.

Podczas spotkania Pani Wójt złożyła Jubilatowi serdeczne życzenia zarówno w imieniu własnym, jak i mieszkańców gminy. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia Jubilat otrzymał portret wykonany przez mieszkańca naszej gminy, pamiątkowy dyplom z napisem „Wielka Polska zaczyna się w Małkini ”oraz pamiątkę od Grupy Motocyklowej Stajnia. Specjalnie na tę okazję została przygotowana prezentacja multimedialna, w której nie tylko znalazła się cząstka historii z życia Jubilata, ale i gorące życzenia od jego przyjaciół z wielkiego świata, którzy tego dnia z powodu licznych obowiązków służbowych nie mogli razem z Nim świętować. Życzenia od Kayah, Krystyny Czubówny, Roberta Górskiego, Jerzego Baczyńskiego, Marka Niedźwieckiego, Urszuli Dudziak, Henryka Sawki oraz Krystyny Jandy zawarte w prezentacji bardzo Jubilata wzruszyły.
Zorganizowane spotkanie było wspaniałą okazją nie tylko do odwiedzenia przyjaciół z Małkini, ale również stanowiło swoisty powrót do miejsca narodzin. Pan Stanisław Tym zawsze z dumą podkreśla, że przyszedł na świat w Małkini. Tego wyjątkowego dnia w dniu swoich 81 urodzin również powrócił do miejsca swoich narodzin, do Małkini Małej – Przewóz. Choć dom Pana Stanisława od lat nie istnieje, a ziemia ta już dawno zmieniła właścicieli, w dalszym ciągu dzięki uprzejmości mieszkających tam ludzi, Pan Stanisław Tym może odwiedzać miejsce, gdzie przyszedł na świat.
Pan Stanisław Tym to bezsprzecznie człowiek o wielu talentach o czym mogli przekonać się uczestnicy urodzinowego spotkania. Niebanalne poczucie humoru oraz opowieści z życia zarówno zawodowego, jak i prywatnego całkowicie pochłonęły słuchaczy. Trudno było rozstać się z tak wyjątkowym gościem.
Żałujemy, że Pan Stanisław Tym nie może odwiedzać nas częściej, jednak ze względu na liczne zobowiązania służbowe, dziękujemy, że znalazł dla „małkiniaków” odrobinę tak cennego czasu. Wizyta Pana Stanisława w Małkini to kolejna karta w biografii artysty, ale także cząstka historii gminy Małkinia Górna.
Raz jeszcze życzymy 100 lat Panie Stanisławie, niech poczucie humoru i przyjaciele nigdy Pana nie opuszczają!

/Info/

1 556 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
O Stowarzyszeniu RADZYMIN NOWE POKOLENIE i jego „planie 15-letnim” dla Radzymina

Rozwój infrastruktury wraz z ofertą sportową, kulturalną, edukacyjną i społeczną, intensywny rozwój odwodnień i sieci drogowej wraz z rozwojem komunikacji...

Zamknij