ggg
ggg ggg

Gminny Ośrodek Kultury zachwyca swoim wnętrzem (20.12.2011)

W ramach „Jadowskich Spotkań Kulturalnych” swoje podwoje po długich miesiącach modernizacji otworzył pięknie wyremontowany Gminny Ośrodek Kultury w Jadowie.

 

17 grudnia 2011 r. stał się ważną data dla mieszkańców Jadowa. Na uroczyste otwarcie zaprosił Dariusz Kokoszka wójt gminy Jadów, Rafał Rozpara przewodniczący Rady Gminy, Halina Filemonowicz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Zebranych i zacnych gości przywitał wójt Dariusz Kokoszka. Na to wyjątkowe wydarzenie przybyli: Krzysztof Grzegorz Strzałkowski wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Sławomir Ignaczak
 z Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, Władysław Krysik- dyrektor Wydziału Edukacji Ekologicznej i Ochrony Przyrody WFOŚiGW w Warszawie, Patrycja Kujawa – LNG Energy, Andrzej Zbyszyński – asystent starosty Powiatu Wołomińskiego d/s Kultury Starostwo Powiatowe w Wołominie, Małgorzata Łoń przewodnicząca Komisji Finansowej Powiatu Wołomińskiego, Paweł Bednarczyk -burmistrz Tłuszcza, Robert Roguski -burmistrz Kobyłki, Kazimierz Rakowski -wójt Gminy Klembów, Piotr Orzechowski wójt Gminy Strachówka, Barbara Rosa przewodnicząca Rady Gminy Strachówka, Andrzej Suchenek -przewodniczący Rady Miejskiej w Łochowie. Przybyli również dyrektorzy Domów Kultury: Anna Maniecka z Dąbrówki, Iwona Świebioda z Klembowa, Artur Lis z MOK Łochów, dyrektor skansenu w Kuligowie Wojciech Urmanowski i muzeum w Kamieńczyku Henryk Słowikowski. Jadów reprezentowali: v-ce wójt Gminy Jadów Robert Denis, przewodniczący Rady Gminy Jadów Rafał Rozpara, skarbnik Gminy Jadów Barbara Wójcik, sekretarz Gminy Jadów Grażyna Sobotka, były wójt Jadowa Stanisław Żak z małżonką, ksiądz Dziekan Wiesław Bocheński oraz dyrektorzy placówek oświatowych, radni i sołtysi gminy Jadów oraz mnóstwo innych osób zasłużonych w pomoc i  rozwój kultury i samego Jadowa.


Wójt Jadowa przypomniał, że na modernizację obiektu, nowe sale, posadzki, łazienki i zmienioną elewację czekali bardzo długo bo aż 6 lat. Dopiero dzięki dofinansowaniu od Marszałka z PROW-u poprzez Lokalną Grupę Działania „Równina Wołomińska” udało się uzyskać potrzebną kwotę. Żartobliwie zwracał się do wicemarszałka Strzałkowskiego, że jadowski samorząd oczekuje na dofinansowanie na park, zajęcia dodatkowe, targowisko, wodociągi i kanalizację. Podziękował również poprzedniemu wójtowi, który wnioski składał i czynił wiele, aby inwestycje i remonty mogły się odbyć. Dyrektor GOK-u Halina Filemonowicz zaprosiła na scenę osoby, które przyczyniły się do dzisiejszego otwarcia zmodernizowanej placówki. Pamiątkowymi płaskorzeźbami w drewnie wykonanym przez rzeźbiarza Janusza Seweryna i Jerzego Kąckiego zostali obdarowani:
– vicemarszałek Województwa Mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski,
– wójt Gminy Jadów Dariusz Kokoszka,
– były wójt Stanisław Żak,
– skarbnik Gminy Jadów Barbara Wójcik,
– kierownik Wydziału Inwestycji Gminy Jadów Przemysław Walczuk,
– prezes LGD „Równinny Wołomińskiej” Rafał Rozpara,
– LNG ENERGY Pani Patrycja Kujawa (sponsor),
– radny Gminy Jadów Mirosław Laska,
– wykonawca remontu GOK Firma „PATRAS” Wiesława Mech.


Wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski w imieniu obdarowanych i wojewódzkiego samorządu stwierdził, że to dzięki wysiłkowi lokalnej społeczności osiągnięto tak wyjątkowe i szczególne dla Jadowa miejsce. Ze swojej strony starali się, aby GOK stał się taki, o jakim marzyli. „Przez wiele lat Gmina Jadów zdobywała środki i była najwyżej w rankingach pozyskiwania środków. To Państwu należą się gratulacje”.
Dyrektor GOK-u zwróciła uwagę zebranym, że takiej oprawy nie miała żadna impreza, a pracuje tu już 12 lat, chociaż od 2 powinna być na emeryturze. Przedstawiła artystkę Katarzynę Bala – twórczynię przecudnych gobelinów rozwieszonych na ścianach odremontowanej sali widowiskowej (w dowód uznania otrzymała piękny bukiet kwiatów) oraz kolejnych wykonawców.
Fantastyczny popis aktorski wg tekstu skierowanego przez C.K.Norwida do Konstancji Górskiej przedstawiły młode utalentowane jadowskie uczennice: Karolina Borczyńska, Kinga Krzyżewska, Adriana Ostrowska. Dziękowano im gorącymi oklaskami i bukietami kwiatów. Były też konferansjerami dalszej części występów artystek z Ukrainy: Lidiyi Futorskiej (mistrzyni skrzypiec) oraz Marianny Humetskiej (pianistki).

Zagrały m.in.: fantazje koncertowe do opery „Faust”, „Thais”, „Karmen”, „Dziadek do orzechów”. Wykonanie artystek tak się spodobało, a szczególnie wspaniały bis pt. „Gorący kanarek”, że za występ otrzymały na stojąco. Miłym momentem uroczystości były gratulacje i prezenty przekazane przez wójta z Klembowa Kazimierza Rakowskiego wraz z dyrektor tamtejszego Domu Kultury. Podobny prezent i słowa uznania złożyła przedstawicielka GOK z Dąbrówki. Uwieńczeniem spotkania był wspólnie wzniesiony toast szampanem oraz słodki poczęstunek dla wszystkich, przygotowany przez pracowników GOK. Serdeczne gratulacje i wielu udanych imprez i działań życzymy również my, jako redakcja KURIERA W…                                                                                 
/Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

2 829 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pójdźmy wszyscy do stajenki… (20.12.2011)

Wigilia to czas spotkań z najbliższymi, składania życzeń, czas zadumy i wspólnego kolędowania. Tak było w niedzielne popołudnie - 18...

Zamknij