ggg ggg ggg ggg

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze

W niedzielę, 7 sierpnia w Grabowcu odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których udział wzięło 6 jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Stoczek. Odbywające się cyklicznie zawody są świetną okazją do zaprezentowania mieszkańcom umiejętności strażaków ochotników. Przede wszystkim jednak służą ocenie stanu wyszkolenia pożarniczego naszych strażaków, którzy w przygotowania do zawodów wkładają dużo wysiłku.

3

W słoneczne popołudnie dh Mieczysław Wójcik- Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP po odebraniu meldunku od Prezesa OSP Grabowiec –dh Piotra Kulbickiego o gotowości drużyn do zawodów powitał komisję sędziowską, 6 drużyn OSP z terenu gminy oraz licznie zebranych mieszkańców. Życząc strażakom powodzenia, a publiczności wspaniałego widowiska oddał głos głównemu sędziemu brygadierowi Jackowi Iwanowskiemu z PSP w Węgrowie, który omówił zasady udziału w 2 głównych konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.
W sztafecie pożarniczej pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z OSP Grabowiec, klasyfikacja wszystkich drużyn w tej konkurencji przedstawia się następująco:

OSP Grabowiec z wynikiem – 65,0 pkt.
OSP Topór z wynikiem – 65,4 pkt.
OSP Stare Lipki z wynikiem – 69,9 pkt.
OSP Grygrów z wynikiem – 70,3 pkt.
OSP Stoczek z wynikiem – 74,1pkt.
OSP Mrozowa Wola z wynikiem – 81,8 pkt.

Ćwiczenia bojowe to konkurencja niezwykle widowiskowa, której celem jest pokazanie sposobu w jaki działa drużyna strażaków podczas akcji ratowniczo-gaśniczej. Wyznaczeni funkcyjni mieli za zadanie rozłożyć i połączyć linię główną z motopompą oraz liniami gaśniczymi. Następnie zawodnicy musieli przy użyciu strumienia wody trafić w cel oraz strącić 4 pachołki.

 

Punktacja poszczególnych Osp
w ćwiczeniach bojowych:
OSP Stare Lipki z wynikiem – 50,1pkt.
OSP Grabowiec z wynikiem – 51,1 pkt.
OSP Topór z wynikiem – 51,7 pkt.
OSP Stoczek z wynikiem – 53,5 pkt.
OSP Mrozowa Wola z wynikiem – 55,2 pkt.
OSP Grygrów z wynikiem – 58,5 pkt.

Pomimo, iż musztra nie jest obowiązkowym elementem zawodów i nie ma wpływu na punktację drużyn, wszystkie zastępy wzięły udział w ćwiczeniu uzyskując pochlebne oceny sędziów. Po zakończeniu musztry sędzia główny zawodów przedstawił zebranym wyniki klasyfikacji generalnej:

OSP Grabowiec z wynikiem – 116pkt.
OSP Topór z wynikiem – 117,1pkt.
OSP Stare Lipki z wynikiem – 120,0pkt.
OSP Stoczek z wynikiem – 127,6 pkt.
OSP Grygrów z wynikiem – 128,8 pkt.
OSP Mrozowa Wola z wynikiem – 137,0 pkt.

Na zakończenie zawodów wszystkie jednostki odebrały z rąk Prezesa ZG OSP RP oraz Sędziego Głównego Zawodów dyplomy i pamiątkowe puchary. Członkowie OSP Grabowiec, którzy pierwszy raz w historii istnienia jednostki zajęli pierwsze miejsce w zawodach, dali upust swojemu entuzjazmowi wrzucając dowódcę drużyny do basenu z wodą, co wywołało aplauz publiczności. Przemoczony do suchej nitki Prezes zaprosił wszystkich uczestników imprezy do udziału w festynie zorganizowanym przez OSP Grabowiec, który był rewelacyjną okazją do świętowania 1 miejsca na podium. Zabawa przy grillu, z zespołem Sami Swoi trwała do późnego wieczora.

2 133 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
CZY BĘDZIE PROTEST?

3 sierpnia odbyła się 22 sesja Rady Miasta. Udział w niej wzięli, mimo wakacji, wszyscy radni. Przewodniczący klubu radnych PiS...

Zamknij