ggg

Gminne Manewry Strażackie „Borowe – 2023”

7 października 2023 roku odbyły się Gminne Manewry Strażackie w miejscowości Borowe.

W manewrach udział wzięły wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Małkinia Górna: Ochotnicza Straż Pożarna w Małkini Górnej, Ochotnicza Straż Pożarna w Prostyni, Ochotnicza Straż Pożarna w Treblince, Ochotnicza Straż Pożarna w Grądach, Ochotnicza Straż Pożarna w Daniłówce Pierwszej, Ochotnicza Straż Pożarna w Kańkowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Zawistach Podleśnych, Ochotnicza Straż Pożarna w Glinie, a także zaproszeni goście
st. bryg. Janusz Iwanowski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, dh Rafał Kowalczyk – Prezes Związku Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrowi Mazowieckiej, dh Marcin Zawistowski – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Małkini Górnej oraz Pan Rafał Dąbrowski – Sołtys Sołectwa Borowe.
Celem manewrów było:sprawdzenie gotowości bojowej gminnych jednostek ochrony przeciwpożarowej;

ocenienie sprawności i umiejętności obsługi posiadanego sprzętu przeciwpożarowego;

praktyczne ćwiczenie w dostarczaniu wody do miejsca pożaru;

sprawdzenie łączności radiowej oraz ocenienie umiejętności prawidłowego prowadzenia korespondencji.

Gminne Manewry Strażackie zakończyły się zbiórką ćwiczących na placu przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Treblince, gdzie nastąpiło podsumowanie odbytych manewrów. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej st. bryg. Janusz Iwanowski oraz Komendant Gminny ZOSP RP w Małkini Górnej dh Piotr Konferowicz ocenili pozytywnie osiągnięcie zamierzonych celów, a także efekty współpracy zastępów i zaangażowanie strażaków biorących udział w ćwiczeniach.
Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek podziękowała wszystkim druhom i druhnom za udział w manewrach oraz za poświęcenie i codzienną gotowość do niesiania pomocy potrzebującym. Pani Wójt podkreśliła, że udział w manewrach jest bardzo ważnym elementem, ponieważ strażacy w praktyce mogą doskonalić swoje umiejętności, zdobywać nowe sprawności i czerpać wiedzę z doświadczeń innych druhów biorących udział w tym cyklicznym wydarzeniu.
Gminne Manewry Strażackie to ćwiczenia, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa Mieszkańców Gminy
Małkinia Górna.
/Info UG Małkinia Górna/

296 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci

Z okazji przypadającego na 13 października Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci do placówek oświatowych w naszej Gminie zostały zakupione pojemniki przeznaczone...

Zamknij