ggg
ggg ggg

Gmina Radzymin zakupiła nowoczesną, wielofunkcyjną zamiatarkę

Zakład Gospodarki Komunalnej w Radzyminie wzbogacił swoją bazę sprzętową o nowoczesne, wielofunkcyjne urządzenie do zamiatania, odśnieżania i sprzątania chodników.

Wielofunkcyjna zamiatarka MULTIHOG CV 350 ma także wbudowane funkcje: kosiarki, pługu i posypywarki.
Wielkością jest dopasowana do sprzątania chodników i ciągów pieszo-rowerowych.
Po rozruchu technologicznym wyruszy na nasze ulice i place zabaw.
W pierwszej kolejności Zakład Gospodarki Komunalnej będzie ją wykorzystywał do sprzątania ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż ulic gminnych, ale liczymy również na zlecenia od zarządcy dróg powiatowych w zakresie utrzymania porządku na drogach powiatowych.
Nowa zamiatarka będzie służyć na terenie Gminy Radzymin m.in. do: oczyszczania zanieczyszczeń z miejsc trudnodostępnych za pomocą rury ssącej; mycia różnych powierzchni za pomocą myjki ciśnieniowej o mocy 170 bar; podlewania roślin w parkach i nasadzeń w pasach drogowych; koszenia parków i pasów zieleni wraz z możliwością zbierania pokosu; odśnieżania chodników za pomocą pługu dwulemieszowego; posypywania chodników mieszanką soli i piasku za pomocą posypywarki listwowej, a także transportowania materiałów sypkich za pomocą platformy ładunkowej.
Zamiatarka jest nowoczesnym urządzeniem, które oprócz wielu funkcji czyszczących spełnia normy emisji spalin i zanieczyszczeń. Posiada certyfikat P 2.5 i P 10, zgodny z normą europejską EN 15429-1.
Zakup wielofunkcyjnej zamiatarki sfinansowany został ze środków budżetowych Gminy Radzymin i wyniósł niespełna 560 tysięcy złotych.
/opr. KW, źródło: Gm. Radzymin/

59 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij