ggg ggg ggg ggg

Firma „Nokian Tyres” wsparła taksówkę miejską w Kobyłce

W poniedziałek, 14 lutego przedstawiciel firmy „Nokian Tyres” Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przekazał Miastu Kobyłka komplet opon letnich do taksówki miejskiej. – To duża pomoc i konkretne wsparcie dla Urzędu Miasta, a przede wszystkim dla Mieszkańców Kobyłki, korzystających z miejskiej taksówki – podkreśliła burmistrz Edyta Zbieć.

Zestaw czterech opon letnich do taksówki miejskiej, które Kobyłka otrzymała w walentynkowy poniedziałek to może niezbyt romantyczny, ale na pewno wielce praktyczny i pożyteczny dar serca.
– Dzięki firmie „Nokian Tyres” będziemy jeszcze bezpieczniej wozić potrzebujące osoby. Bardzo dziękuję za ten gest. Jest to dla nas duża pomoc i konkretne wsparcie dla Urzędu Miasta, a przede wszystkim dla Mieszkańców, którzy z naszej miejskiej taksówki korzystają – zapewniła burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć, odbierając prezent od przedstawiciela firmy „Nokian Tyres”.
Przy okazji Pani Burmistrz przypomniała, że właśnie minęły trzy lata, odkąd w Kobyłce działa innowacyjna i pionierska forma pomocy Mieszkańcom, jaką jest taksówka miejska.
Wykorzystywany w tym celu samochód – Peugeot 407 trafił do nas z Kancelarii Prezydenta RP w styczniu 2019 r., dzięki staraniom Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Zbigniewa Kropiewnickiego.
Zasady uzyskania pomocy w dojeździe są proste – miejska taksówka jest przeznaczona dla Mieszkańców, którzy nie są w stanie samodzielnie się przemieszczać, a muszą załatwić ważną życiowo sprawę. Wszystkie osoby po 70. roku życia, przewlekle chore lub niepełnosprawne mogą zamówić przejazd, liczyć na pomoc w wysiadaniu i wsiadaniu do samochodu, ale również na to, że kierowca poczeka na nich np. pod przychodnią lub będzie pod tzw. „telefonem” czekał na sygnał o powrocie. Można zamówić przejazd do urzędu, biblioteki, ośrodka kultury, przychodni, ośrodka opieki społecznej, a w uzasadnionych przypadkach także w inne miejsca.
Przez te trzy lata miejska taksówka stała się dla mieszkańców symbolem równego traktowania chorych, starszych i niedołężnych osób zamieszkujących Kobyłkę. Ten pomysł był tzw. „strzałem w dziesiątkę” – bardzo wiele osób korzysta z tej formy pomocy. W zeszłym roku taksówka miejska odbyła ponad 1300 kursów – podkreśliła burmistrz Edyta Zbieć zwracając uwagę, że codziennie funkcjonowanie taksówki miejskiej w Kobyłce nie byłoby możliwe bez wsparcia firm, takich jak: „Bellesa-Med.”, która serwisuje samochód (do niedawna wspierał nas także „Keep Rocking” w zakresie myjni ręcznej), czy właśnie „Nokian Tyres”, która podarowała nam nowe letnie opony.
(Kierując słowa uznania pod adresem darczyńców taksówki miejskiej w Kobyłce przypominamy, że wszystkie osoby po 70. roku życia, przewlekle chore lub niepełnosprawne mogą zamówić przejazd, dzwoniąc pod
nr tel.: 663 904 525).

/opr. KW/

614 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
I LO PUL w Wołominie i Szkoła Główna Służby Pożarniczej zacieśniają współpracę!

Współpraca w obszarze działalności dydaktycznej, organizacyjnej i promocyjnej to podstawowe założenia porozumienia, które w ubiegły czwartek, 17 lutego zawarto pomiędzy...

Zamknij