ggg
ggg ggg

Festyn Integracyjny w Matałach

W ostatnim dniu upalnego czerwca 2019 roku, w Matałach odbył się Festyn Integracyjny.

Członkowie pierwszego w Gminie Łochów Koła Gospodyń Wiejskich oraz Rady Sołeckiej Wsi Matały dołożyli wszelkich starań, aby impreza została zorganizowana na wysokim poziomie.
Przygotowania rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej: plany, podział zadań, rozmowy ze sponsorami. Wtedy też tworzone były receptury wiejskich przysmaków. Pełną parą prace ruszyły dwa dni przed imprezą. Już wtedy zaczęła się integracja. Starsi i młodsi mieszkańcy Matał pracując ramię w ramię przygotowywali się do wydarzenia zarówno pod kątem technicznym, jak i kulinarnym.
Zatem 30 czerwca w „kawiarence” nie zabrakło miodu, syropów z mniszka lekarskiego i pędów sosny, smalcu z ziołami, pierogów o wielu smakach oraz gotowanych na parze „pampuchów” z jagodami. Były pyszne domowe ciasta przygotowane przez panie z Koła oraz równie smaczne ciastka i wafelki od sponsorów. Na zewnątrz można było skosztować przysmaków z grilla.
Poza ucztą kulinarną na gości czekało wiele atrakcji.
Już od 14-tej kibice piłki nożnej mogli obejrzeć rozgrywki w turnieju 7 drużyn o Puchar Matał. Zwyciężyła drużyna Wo HERO.
Przejażdżka na koniku polskim, quady, trampoliny, zjeżdżalnia – dmuchany zamek, gry, zabawy i puzzle w plenerze, piaskownica, malowanie twarzy, balony, wata cukrowa – dzieciaki wcale się nie nudziły. Możliwość obejrzenia samochodu policyjnego oraz wozu strażackiego dały wiele radości nie tylko najmłodszym, ale także dorosłym obu płci.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, na zakończenie której można było wygrać dodatkową nagrodę.
Były też stoiska z kosmetykami oraz takie, gdzie promowany był zdrowy styl życia i Wojsko Polskie. Szczególne mężczyźni zatrzymywali się przy namiocie Wojskowej Komisji Uzupełnień z Mińska Mazowieckiego. Odważni mogli się przekonać jak zachowują się pasażerowie samochodu w czasie wypadku. Symulator dachowania oraz symulator zderzeniowy, który został użyczony przez jednego ze sponsorów, budził wielkie emocje. O oprawę muzyczną zadbał zaprzyjaźniony DJ Marco. A o zmroku zapełnił się parkiet pod gwiazdami. Tańce trwały do późnych godzin wieczornych.
Jesteśmy wdzięczni sponsorom, którzy wsparli nas rzeczowo i finansowo, osobom, które pomogły w organizacji imprezy i gościom, za tak liczne przybycie. Dziękujemy i zapraszany za rok.
/KGW w Matałach/

1 405 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wakacyjna nuda? NIE U NAS!

Zamknij