ggg ggg ggg

Festiwal „Polski Rock”, czyli śpiewamy piosenki Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar

W miniony weekend 29 – 30 czerwca 2019 r. odbyły się kolejne koncerty z serii „Mieszkańcy Ziemi Pułtuskiej śpiewają i grają“. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka.

Od wielu lat w Pułtusku kultywowana jest pamięć, urodzonego tu i związanego z miastem muzyka, wokalisty i lidera zespołu „Czerwonych Gitar”. Obecna edycja imprez muzycznych z serii „Mieszkańcy Ziemi Pułtuskiej śpiewają i grają” została poświęcona jego piosenkom i twórczości. Organizatorami było: Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” – Dom Polonii w Pułtusku oraz Samorząd Gminy Pułtusk. Honorowym Patronatem objął czerwcową imprezę Minister Środowiska Henryk Kowalczyk. Wszystkie koncerty odbywają się w amfiteatrze im. K. Klenczona w Domu Polonii w Pułtusku, a wstęp na wszystkie wydarzenia był oczywiście wolny.
Imprezę zainaugurowało otwarcie wystawy ze zbiorów Wiesława Wilczkowiaka, pt. „Rock zaczął się w Gdyni” w sobotę o 17. w Galerii Domu Polonii w Pułtusku – Krużganek Dolny.
O 18. w amfiteatrze im. K. Klenczona odbył się koncert „Nikt na świecie nie wie…”, podczas którego pułtuszczanie zaśpiewali piosenki Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar. Na scenie pojawił się legendarny zespół „Czerwone Gitary”, który zagrał koncert o godzinie 20.
W niedzielę w to samo miejsce zaproszono na dwa koncerty: wystąpił Carol Markowsky, polski zespół rockowy z Makowa Mazowieckiego, a następnie oklaskiwano koncert zespołu Żuki, wykonujący głównie utwory grupy The Beatles, ale w swoim repertuarze mają także takich wykonawców jak Krzysztof Klenczon i Czerwone Gitary.
Krzysztof Klenczon urodził się w 1942 roku w Pułtusku. W latach 1962–1964 był gitarzystą zespołu Niebiesko-Czarni, z którym w 1963 wystąpił w „Olympii” w Paryżu. Był liderem takich zespołów muzycznych jak Pięciolinie (1964), Czerwone Gitary (1965–1970) i Trzy Korony (1970–1972). Wyjechał z Polski do USA. Zmarł 7 kwietnia 1981 w Szpitalu św. Józefa (Saint Joseph Hospital) w Chicago w wyniku wcześniejszego wypadku samochodowego, gdy wracał 27 lutego 1981 z koncertu charytatywnego w klubie Milford w Chicago. Urnę z prochami złożono 25 lipca 1981 na cmentarzu komunalnym przy ulicy Mazurskiej w Szczytnie.

/J.Cz./

4 686 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jednogłośne absolutorium dla Zarządu Powiatu Ostrowskiego za 2018 rok

W dniu 27 czerwca 2019 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się VIII Sesja Rady Powiatu...

Zamknij