ggg

Festiwal Filmowy Retrospektywy NNW

Festiwal Filmowy Retrospektywy NNW w Łochowie rozpoczął się 21.10.2022 i jak co roku zaczęliśmy od spotkania z młodzieżą w łochowskim ZSP im Marii Sadzewiczowej.

W tym roku zaprezentowaliśmy film „Obrońcy poczty” w reżyserii Damiana Wenty oraz zorganizowaliśmy spotkanie z reżyserem. Dodatkowo młodzież uczestniczyła w warsztatach filmowych prowadzonych przez Waldemara Czechowskiego, gdzie uczniowie mieli możliwość poznania arkana sztuki filmowej.
22.10.2022 Festiwal przeniósł się do Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie. Podczas oficjalnego rozpoczęcia zaprezentowaliśmy wystawę „O Misiu Wojtku”, przedstawiliśmy publikacje goszczących na Festiwalu Archiwum Akt Nowych oraz prace i sylwetkę rysownika Piotra Karszni.
Podczas panelu filmowo -dyskusyjnego widzowie mieli możliwość obejrzeć filmy: „Żwirko i Wigura. 15 dni chwały”, „Ostatni rozdział” oraz „Oblężenie Warszawy”, po którym odbyło się spotkanie z reżyserem Eugeniuszem Starky.
W trakcie uroczystej Gali zostali uhonorowani kolejni bohaterowie walki o niepodległość.
Drzwi do Wolności otrzymała Pani Elżbieta Królikowska – Avis, Sygnety Niepodległości otrzymali: Pani Krystyna Czajkowska – żona śp. kpt. Mariana Czajkowskiego ps. „Dym” oraz Pan Józef Gross – szykanowany przez lata syn ofiary masakry w Zieluniu k/ Żuromina, do której doszło 6 października 1942 roku. Dodatkowo Krzyżem Służby Niepodległości odznaczono: Arkadiusza Gołębiewskiego- Dyrektora Festiwalu NNW , Artura Lisa- Dyrektora Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie, Panią Władysławę Delugę oraz Panią Teresę Czajkowską.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
Galę zakończył koncert barda podlaskiej Solidarności Tolka Jabłońskiego.
Realizacja zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
/Info MiGOK, foto. KW+MiGOK/

418 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wizyta Marszałek Sejmu w Węgrowie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich

Spotkanie z Marszałek Sejmu Elżbietą Witek odbyło się 16 października 2022 roku w sali gimnastycznej ZSP im. J. Kochanowskiego w...

Zamknij