ggg ggg ggg

Ekologiczny Piknik Rodzinny „Eko-rodzina Zaręby Kościelne”

21 czerwca w godzinach 10:00-14:00 w naszej szkole odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny „Eko-rodzina” pod honorowym patronatem Pani Minister Klimatu i Środowiska Anny Moskwy.

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach projektu „Ekologiczny piknik rodzinny”.
Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego otwarcia pikniku przez Wójt Gminy Zaręby Kościelne Panią Urszulę Wołosiewicz, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Marka Nowackiego oraz naszą Panią Dyrektor Jolantę Porucznik. Następnie przepełnieni ciekawością uczniowie przedszkola i szkoły, pod nadzorem nauczycieli, mogli rozpocząć zapoznawanie się z przygotowanymi atrakcjami. Na szkolnym boisku czekało na nich sześć namiotów, w których ulokowano jedenaście następujących stanowisk:
POKÓJ ZAGADEK
O TEMATYCE OCHRONA POWIETRZA;
KOŁO FORTUNY;
EKO RAMKA DO ZDJĘĆ;
GRA PUZZLE XXL;
GRA PLANSZOWA XXL;
EKOLOGICZNY TWISTER
GRA XXL;
SADZENIE ROŚLIN ANTYSMOGOWYCH;
BOMBY NASIENNE;
EKO VR;
EKO BIŻUTERIA;
OZE – ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII.
Dla młodych ekologów zostały przygotowane również animacje i konkursy, w których były do wygrania gry o tematyce: ochrona powietrza, segregacja i recykling, ochrona wody. Wprawiły one wszystkich w doskonały humor i uświadomiły, że ekologia może być też świetną zabawą. W trakcie pikniku dla spragnionych, nie tylko wiedzy, czekało stanowisko z pysznymi sokami 100%, wodą mineralną oraz ekologicznymi ciasteczkami z ziarnami. Zainteresowani termomodernizacją domu i wymianą źródła ciepła mogli skorzystać z Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informatycznego Programu „Czyste Powietrze”, gdzie zachęcano do skorzystania z bezpłatnej pomocy w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie.
Głównym celem Ekologicznego Pikniku Rodzinnego „Eko-rodzina” było budowanie tak ważnych w obecnych czasach postaw proekologicznych połączonych z aktywnymi działaniami na rzecz środowiska oraz pogłębianie wiedzy i wrażliwości ekologicznej. Pamiętajmy, że przyszłość matki natury jest wyłącznie w naszych rękach, a wszystkie inicjatywny podejmowane na rzecz jej ochrony z całą pewnością przyniosą wymierne skutki.

/Info UG Zaręby Kościelne/

399 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Droga w Wólce Kozłowskiej po remoncie

Modernizacja, której efekty widać gołym okiem. Na drodze w Wólce Kozłowskiej prowadzącej do Dębinek została wykonana nowa nawierzchnia o powierzchni...

Zamknij