ggg ggg ggg

E-usługi dla Mieszkańców Kobyłki

Burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć przekazała dobre informacje dla mieszkańców, którzy korzystają z różnych aplikacji, internetu i mają Kartę Mieszkańca. Chcieliby Państwo zobaczyć, czy wszystkie płatności – podatki i opłaty są przez Państwa uregulowane? Sprawdzić historię płatności? Czy może zapłacić online np. za odpady? Teraz to możliwe.

Ruszył serwis internetowy ePodatki. Jest to ułatwienie dla osób, które chcą przeglądać swoje zobowiązania finansowe dotyczące podatków i opłat.
W serwisie można zapozna się z wysokością wymiaru i terminami płatności wobec Miasta Kobyłka – podatku od nieruchomości, podatku rolnego i leśnego, podatku od środków transportu oraz wszelkich opłat (z tytułu dzierżaw, użytkowania wieczystego, zajęcia/umieszczenia w pasie drogowym, z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi).
System uwzględnia również opłaty lokalne, czyli np. opłatę za wywóz odpadów. System umożliwia również płatność bezpośrednio ze strony.
Usługa ePodatki stanowi dodatkową formę wglądu podatnika do swoich zobowiązań wobec Miasta. Dzięki usłudze Użytkownik ma zawsze dostęp do aktualnych informacji z każdego komputera podłączonego do sieci Internet.
Logowanie do serwisu odbywa się za pomocą węzła krajowego tzn. poprzez login.gov.pl
(np. profil zaufany, mObywatel). Adres to https://umkobylka.epodatnik.info
Kolejna nowość – Karta Mieszkańca Kobyłki dostępna jest w systemie mObywatel. (mObywatel to rządowa aplikacja, w której można znaleźć wszystkie swoje dokumenty, w tym również mDowód, mPrawo jazdy, legitymację szkolną, dokumenty samochodu itp.). W aplikacji dostępny jest również szeroki wachlarz usług – więcej na temat aplikacji mObywatel na stronie https://info.mobywatel.gov.pl/ Od teraz wśród wszystkich możliwych do zainstalowania dokumentów w aplikacji znajduje się również Karta Mieszkańca Kobyłki (opcja „dodaj” w prawym, górnym rogu ekranu). Nie trzeba będzie nosić przy sobie plastikowej wersji.
Przypominamy, że Karta Mieszkańca Kobyłki oferuje wiele korzyści.
Posiadacze jej mogą korzystać z benefitów, takich jak darmowa komunikacja miejska, zniżki na baseny, zniżki w niektórych sklepach itp.
Kolejną korzyścią są również dopłaty do biletów metropolitalnych – już niedługo Miasto Kobyłka znajdzie się w III progu dofinansowania, w którym będziemy dopłacać z budżetu miasta od
40 do 130 zł (w zależności od rodzaju biletu). Czyli o tyle mniej zapłaci każdy z Państwa, kto spełni warunki ulgi.
Dopłaty dotyczą mieszkańców Kobyłki, płacących tu podatki – mamy nadzieję, że to zachęci osoby mieszkające w Kobyłce do rozliczania podatku w miejscu zamieszkania. Mieszkańcy, płacący podatki w naszym Mieście nie tylko przyczyniają się do rozwoju Kobyłki – bo z tych środków opłacamy m.in. szkoły, przedszkola, budowę dróg, chodników, czy komunikację miejską, ale mają także prawo do wyrobienia Karty Mieszkańcy Kobyłki, z zakodowanym na niej biletem metropolitalnym.
Uwaga – w aplikacji można dodać tylko ważne karty. Te, które straciły ważność nie są widoczne.

/E. Zbieć; kw/

112 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wizyta w Teatrze z historią
w tle…

Tuż po Świętach Wielkanocnych, w środę 3 kwietnia, grupa uczniów z klasy V g oraz VI d ze Szkoły Podstawowej...

Zamknij