ggg
ggg ggg

Dzień Otwarty I LO PUL z Navalem!

Tegoroczny Dzień Otwarty wołomińskiego liceum mundurowego, odbył się w ostatni wtorek kwietnia na terenie boiska szkolnego. Kadra i Kadeci PUL przygotowali stoiska promocyjne, na których goście i kandydaci mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, bazą dydaktyczną oraz osiągnięciami i umiejętnościami uczniów.

Niespodzianką dla wszystkich uczestników wydarzenia okazał się gość honorowy tegorocznego Dnia Otwartego – Naval, były żołnierz GROM, obecnie dzielący się swą niebywałą wiedzą i doświadczeniem. Autor wielu książek i publikacji.
Organizację Dnia Otwartego I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie, który odbył się we wtorek, 27 kwietnia wsparły wołomińskie Komendy: Państwowej Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej, z którymi szkoła bardzo aktywnie współpracuje w zakresie edukacji mundurowej.
Na prezentowanych stoiskach pojawił się sprzęt i wóz strażacki wraz z Drużyną OSP Wołomin, a także radiowóz policyjny KPP Wołomin. Ofertę kursów prawa jazdy zaprezentowała Szkoła Jazdy Start, w której uczniowie wołomińskiej „mundurówki” zdobywają wiedzę bezpiecznego kierowania pojazdem pod okiem fachowych instruktorów.
Kolejny ciekawy punkt prezentacyjny, przygotowali Instruktorzy strzelnicy Mex Shooting Ranege (na której zapewne już niebawem będą strzelać nasi Kadeci).
Wśród stoisk przygotowanych przez Kadrę i Uczniów szkoły znalazły się punkty z prezentacją pierwszej pomocy, wyszkolenia sportowo – wojskowego, technik linowych, survivalu, szkolnej strzelnicy laserowej, a także stoisko rekrutacyjne.
Cieszy fakt, że dopisała zarówno pogoda, jak też uczniowie zainteresowani nauką w I LO PUL.
Teraz przed Kandydatami test sprawnościowy i rozmowa kwalifikacyjna, które odbędą się już w najbliższy piątek, 14 maja o godz. 15:00. Trzymamy kciuki. Powodzenia!

/I LO PUL/

228 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij