ggg
ggg ggg

Dzień Kadeta z udziałem delegacji I LO PUL w Wołominie!

Uczniowie i wychowawcy I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie wzięli udział w uroczystościach z okazji Dnia Kadeta, odbywających się w Akademii Sztuki Wojennej z udziałem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

Uroczysty apel z okazji Dnia Kadeta z udziałem Ministra Obrony Narodowej p. Mariusza Błaszczaka, odbył się na terenie stołecznej Akademii Sztuki Wojennej w piątek, 21 maja br.
Do udziału w obchodach zaproszone zostały delegacje szkół, realizujących programy MON Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych i Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Wśród nich nie mogło zabraknąć Kadetów i Wychowawców I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie. W uroczystości uczestniczyło 50 kadetów wołomińskiej „mundurówki”.
Tegoroczne obchody Dnia Kadeta miały szczególną rangę. 21 maja 1921 r., a więc dokładnie 100 lat temu w czasie III Powstania Śląskiego bohaterską śmiercią pod Gogolinem zginął Karol Hieronim Chodkiewicz, kadet z Podola. Etos kadecki był pielęgnowany w II Rzeczypospolitej i decyzją Marszałka Piłsudskiego 21 maja był czczony jako Dzień Kadeta.
Teraz wracamy do pielęgnowania tradycji kadeckich, których kontynuatorami stają się szkoły wojskowe. Cieszy fakt, że wśród nich jest także I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie!

/A.K.; KW/

69 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Starosta Sylwester Sokolnicki odznaczony przez Prezydenta RP

W ubiegły poniedziałek, 31 maja Starosta Legionowski Sylwester Sokolnicki odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia...

Zamknij