ggg ggg ggg

Dzień Dziecka w Gminie Brańszczyk, historią malowany III

8 czerwca 2024r. odbył się Dzień Dziecka w Gminie Brańszczyk historią malowany III przygotowany i przeprowadzony przez Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Brańszczyku, współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Od godziny 13.00 w Skansenie im. Marii Żwirskiej rozpoczął się piknik historyczno-artystyczny. Liczne grupy rekonstrukcji historycznych zaprezentowały swoje stanowiska z epoki wczesnego średniowiecza. Pokazy walk rycerskich konnych i pieszych, pokazy łuczników i kuszników, pokazy sokolnicze oraz pokazy rzemiosła średniowiecznego pozwoliły młodemu pokoleniu skonfrontować czasy współczesne z tym, co archaiczne
Od godziny 14.00 „Locomotora”, teatralna grupa cyrkowców, szczudlarzy, kuglarzy, performerów oraz grupy szczudlarzy i mimów w złotej stylizacji tzw. „Złotoludów”, rozpoczęła swój program animacyjny w postaci warsztatów tematycznych i pokazów cyrkowych, angażując dzieci i rodziców do wspólnej zabawy. Nie zabrakło darmowej cukrowej waty, lodów, dmuchanych zjeżdżalni, trampolin, kul bumperball, fotobudki 360 i animacji w zakresie malowania twarzy i kolorowych plecionych warkoczyków. Podczas Dnia Dziecka wręczyliśmy także nagrody dla zwycięzców konkursów organizowanych przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Brańszczyku.
Wydarzeniem towarzyszącym uroczystościom z okazji Dnia Dziecka było odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Marii Żywirskiej w 120. rocznicę Jej urodzin.
To był wyjątkowy dzień pod względem atrakcji i edukacji historycznej, pełen niespodzianek.
/Info UG Brańszczyk, foto. Barbara Siwek,
Grzegorz Gransicki/

163 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dni Łochowa

W dniach 15-16.06.2024r. Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie oraz Gmina Łochów zorganizowały Dni Łochowa 2024. W tym roku...

Zamknij