ggg
ggg ggg

Dzięki głosom mieszkańców powstanie 21 bezpiecznych przejść dla pieszych!

Wspaniała wiadomość! Projekt 249, na który mieszkańcy Gminy Nieporęt głosowali
w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, został wybrany do realizacji!

Projekt o nazwie „Przebudowa przejść dla pieszych przez drogi wojewódzkie na terenie Gminy Nieporęt, powiat Legionowski – Bezpieczne przejścia dla pieszych”, zgłoszony przez Stowarzyszenie „Przyjazny Nieporęt” do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza uzyskał łącznie 1386 głosów. W podregionie warszawskim wschodnim zajął drugie miejsce i uzyskał czwarty wynik wśród wszystkich projektów w województwie mazowieckim.
Projekt zakłada doświetlenie 21 przejść dla pieszych zlokalizowanych na trzech drogach: ul. Jana Kazimierza (DW 633), ul. Strużańskiej (DW 632) oraz ul. Zegrzyńskiej/Pogonowskiego (DW 631). To inicjatywa o szczególnym znaczeniu dla użytkowników dróg, zwłaszcza pieszych, bo poprawiająca bezpieczeństwo w najbardziej ruchliwych i uczęszczanych miejscach: w okolicach przystanków autobusowych, szkół, przedszkoli i plaż na terenie całej gminy Nieporęt.
Lokalizacja przejść dla pieszych w ramach projektu: droga wojewódzka nr 631 (ul. Zegrzyńska, ul. Nowolipie), obręb Nieporęt – 3 przejścia dla pieszych: w pobliżu kompleksu rekreacyjnego „Dzika Plaża” w Nieporęcie; w pobliżu przystanku autobusowego „Stokrotki” w Nieporęt; przy skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego w Nieporęcie.
Droga wojewódzka nr 633 (ul. Jana Kazimierza), obręb Nieporęt, Stanisławów Pierwszy, Rembelszczyzna – 14 przejść dla pieszych: przy skrzyżowaniu z ul. Dworcową w Nieporęcie; przy skrzyżowaniu z ul. Podleśną w Nieporęcie; przy skrzyżowaniu z ul. Plac Wolności w Nieporęcie; przy skrzyżowaniu z ul. Dworcową i ul. Adama Mickiewicza w Nieporęcie; w pobliżu skrzyżowania z ul. Rejtana w Nieporęcie; przy skrzyżowaniu z ul. Zjazdową w Nieporęcie; przy skrzyżowaniu z ul. Sonaty w Stanisławowie Pierwszym; przy skrzyżowaniu z ul. Przyleśną w Stanisławowie Pierwszym; cztery przejścia dla pieszych przy rondach im. Witolda Pileckiego w Rembelszczyźnie; przy GAZ SYSTEM w Rembelszczyźnie; przy skrzyżowaniu z ul. Wąską w Rembelszczyźnie.
Droga wojewódzka nr 632 (ul. Strużańska), obręb Rembelszczyzna, Kąty Węgierskie, Józefów – 4 przejścia dla pieszych: przy skrzyżowaniu z ul. Kościelną w Kątach Węgierskich; przy skrzyżowaniu z ul. Modrzewiową w Kątach Węgierskich; przy skrzyżowaniu z ul. Szkolną w Józefowie; przy skrzyżowaniu z ul. Objazdową w Józefowie.
Koszt projektu wynosi przeszło 661 tys. zł i będzie zrealizowany w 2021 roku.
W imieniu władz samorządowych Gminy Nieporęt bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i oddawanie głosów. Bez wspólnego działania wynikającego ze zrozumienia, jak ważne jest wykonanie doświetlenia przejść dla pieszych, ten sukces nie byłby możliwy. Ogromne podziękowania kierujemy do pomysłodawcy projektu doświetlenia 21 przejść dla pieszych – Stowarzyszenia „Przyjazny Nieporęt” na czele z prezesem Marcinem Olszewskim – za pomysł, a przede wszystkim za troskę o nasze bezpieczeństwo. Wszystkim członkom i sympatykom Stowarzyszenia bardzo dziękujemy za wsparcie inicjatywy, za jej promowanie i działanie na rzecz osiągnięcia tak doskonałego wyniku . Życzymy Państwu, aby kolejne inicjatywy Stowarzyszenia były równie cenne i kończyły się sukcesem dla naszego wspólnego dobra.

/opr. KW, źródło: Gmina Nieporęt/

154 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ponad 3,2 mln zł dofinansowania do budowy mostu w Zawadach!

Dobra wiadomość dla mieszkańców Gminy Radzymin! We wtorek, 24 listopada starosta wołomiński Adam Lubiak podpisał z wicewojewodą mazowieckim Arturem Standowiczem...

Zamknij