ggg ggg ggg ggg

Dwie nowe inwestycje: droga gminna w Majdanie i bieżnia przy SP nr 3

23 czerwca w Gminie Łochów uroczyście otwarto 2 inwestycje, na które pozyskano dofinansowanie od Samorządu Województwa Mazowieckiego, a była to: „Budowa drogi gminnej nr 420401W na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 4211W do działki nr ew.610 obręb 0020-Majdan w miejscowości Majdan, gmina Łochów, powiat węgrowski” i „Rozbudowa bazy sportowej przy szkole Podstawowej Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie”.

W uroczystości wzięły udział: Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska Członkinie Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
Pierwsza z inwestycji to budowa drogi w Majdanie, której wykonawcą została firma „GARDEN-BRUK” z Lasek, a nadzorował ją Rafał Miszczuk z Łochowa (Drotechnika).
W ramach inwestycji powstało 254 mb drogi asfaltowej, pobocza z kruszywa łamanego, oznakowanie drogi i urządzenia bezpieczeństwa ruchu, kanał technologiczny. Kwota wsparcia z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego wyniosła 469 506,00 zł, przy całkowitej wartości 802 299,70 zł.
Nowa droga w znacznym stopniu ułatwia komunikację mieszkańców sołectwa Majdan i Ogrodniki z innymi miejscowościami na terenie Gminy Łochów.
Drugą inwestycją zrealizowaną z dofinansowaniem z Urzędu Marszałkowskiego była budowa bieżni sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łochowie, którą uroczyście otwarto podczas zakończenia roku szkolnego.
Zadanie to zrealizowano ze środków udzielonych w ramach pomocy finansowej udzielonej przez Województwo Mazowieckie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu 2022”.
Wykonawcą nowej bieżni było Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Łukasz Ostrowski, a inspektorem nadzoru był Kamil Ojdana, obie firmy z Węgrowa.
Przedmiotem robót była budowa bieżni lekkoatletycznej prostej, trzytorowej wraz ze skocznią w dal na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie, w bezpośrednim sąsiedztwie boiska typu „Orlik”, która stwarza nowe możliwości i jest świetną ofertą sportową dla uczniów, i wszystkich użytkowników obiektu.
Bieżnia składa się z 60 metrowego odcinka startowego, 10 metrowej strefy bezpieczeństwa (2 m na starcie i 8 m na mecie) i 7 metrowej piaskownicy do skoku w dal. Szerokość obiektu to 4 m, na co składają się trzy tory do biegu oraz pasy bezpieczeństwa po 0,5 m z obydwu stron.
Wartość robót budowlanych zamknęła się w kwocie 227.409,66 zł a całkowita wartość dofinansowania wyniosła 135.000,00 zł.
/Info UG Łochów/

477 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Festyn Rodzinny

W niedzielę 18 czerwca 2023 roku na placu targowym przy ul. Czyżewskiej w godzinach 15.00-23.00 odbył się „Festyn Rodzinny w...

Zamknij