ggg
ggg ggg

Dwa warianty małej obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej

Firma projektująca tzw. małą obwodnicę Ostrowi Mazowieckiej zaproponowała dwa warianty przebiegu tej inwestycji i zwróciła się z wnioskiem o ich zaopiniowanie.

Analiza różnych argumentów i spotkanie podsumowujące dyskusję doprowadziły do pozytywnego zaopiniowania wariantu nr 2, tj. przebiegu dalszego od centrum miasta. W tym wariancie byłaby mniejsza ingerencja w działki prywatne oraz większa ochrona m.in. przed hałasem. Uczestnicy spotkania podkreślali potrzebę wyprowadzenia ruchu kołowego z centrum miasta, co zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Usytuowanie obwodnicy dalej od centrum poprawi również jakość powietrza. Ważnym argumentem jest też perspektywa zwiększenia potencjału inwestycyjnego w tej części miasta.
Trzeba podkreślić szybkie tempo prac nad zadaniem i bardzo realną perspektywę budowy tej niezwykle ważnej dla Ostrowi Mazowieckiej inwestycji drogowej.
/UM Ostrów Mazowiecka/

565 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
W Zarębach Kościelnych powstanie jedyne w powiecie ostrowskim i jedno z czterech na Mazowszu Centrum opiekuńczo-mieszkalne

To wielki sukces gminy Zaręby Kościelne, gdyż w skali kraju powstanie tylko 18 takich instytucji. Na Mazowszu dofinansowanie oprócz gminy...

Zamknij