ggg ggg ggg

DRUGA TURA WYBORÓW

24 stycznia 2016 r. mieszkańcy gminy Łochów poszli do urn wyborczych zagłosować i zdecydować, która z czterech osób kandydujących otrzyma mandat do rządzenia gminą i miastem.

Drukowanie

 

W związku z przedwczesną śmiercią w ubiegłym roku dotychczasowego burmistrza Łochowa -Mariana Dzięcioła, ogłoszone zostały przedterminowe wybory na stanowisko kolejnego burmistrza. Wolę przystąpienia do rywalizacji i udziału w wyborach zgłosiło czterech kandydatów: Robert Gołaszewski, Urszula Kalinowska, Sylwester Grotkowski i Rafał Krasieńko. Należy przypomnieć, że osób rozważających kandydowanie było więcej, ale 11 grudnia 2015 r., gdy upływał termin zgłoszenia komitetów wyborczych zarejestrowały się tylko cztery: Komitet Wyborczy Wyborców Sylwestra Grotkowskiego, KWW Urszuli Kalinowskiej, KWW Praca Rozwój i Uczciwość dla Gminy Łochów Rafała Krasieńko oraz KWW PiS z kandydatem Robertem Gołaszewskim. Po zarejestrowaniu kandydatów komitety oraz sami kandydujący przystąpili do wytężonej pracy przekonania do siebie i swoich propozycji dla Łochowa i gminy na najbliższe lata, aż do następnych wyborów samorządowych. Wybory zostały ustalone na niedzielę 24 stycznia 2016 r. Obecnie jesteśmy już po, jak się okazało, pierwszym starciu, czyli I tura wyborów za nami, a jak wynika z wyników wyborczych przedstawionych przez Miejską Komisję Wyborczą czeka nas druga tura wyborów w Łochowie.
Według Protokołu wyników głosowania i wyników wyborów przedterminowych burmistrza Łochowa sporządzonego w dniu 2016-01-24 przez Miejską Komisję Wyborczą w Łochowie stwierdzono, co następuje: Komisja potwierdziła, iż otrzymała protokoły głosowania od 14 Obwodowych Komisji Wyborczych właściwych do przeprowadzenia głosowania i na podstawie tych protokołów ustaliła wyniki głosowania.
Liczba uprawnionych do głosowania w gminie – 14320 osób. Wydano kart do głosowania – 6213, w tym osób glosujących przez pełnomocnika – 16. Liczba kart ważnych – 6212. Liczba głosów nieważnych – 79, w tym 6 głosów nieważnych w wyniku postawienia znaku x obok nazwiska dwóch i więcej kandydatów, a 39 nieważnych przez nie postawienie znaku x przy żadnym nazwisku. Ostatecznie liczba ważnych oddanych głosów to 6133.
Żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby głosów; do wyborów w ponownym głosowaniu dopuszczeni zostali dwaj kandydaci, którzy uzyskali największą liczbę głosów:
Gołaszewski Robert Mirosław KW Prawo i Sprawiedliwość
Kalinowska Urszula Anna KWW Urszuli Anny Kalinowskiej
Wyniki wyborów są następujące:
GOŁASZEWSKI Robert Mirosław – 2436 głosów – 39,7%
GROTKOWSKI Sylwester Rajmund – 1188 głosów – 19,4 %
KALINOWSKA Urszula Anna – 2336 głosów – 38,1 %
KRASIEŃKO Rafał – 173 głosów – 2,8 %.
Komisja opublikowała Uchwałę nr 6/2016 Miejskiej Komisji Wyborczej w Łochowie z dnia 24.01.2016 r. o przeprowadzeniu ponownego głosowania w wyborach przedterminowych Burmistrza Łochowa w dniu 07 luty 2016 r. Jak stwierdzono: „W wyborach przedterminowych Burmistrza Łochowa przeprowadzonych w dniu 24 stycznia 2016 r. żaden z 4 kandydatów nie został wybrany na Burmistrza Łochowa, ponieważ nie otrzymał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów. W dniu 07 lutego 2016 r. zostanie przeprowadzone ponowne głosowanie na dwóch kandydatów, którzy otrzymali największą liczbę ważnie oddanych głosów. Kandydatami na Burmistrza Łochowa w ponownym głosowaniu są:
1. GOŁASZEWSKI Robert Mirosław zgłoszony przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
2. KALINOWSKA Urszula Anna zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców Urszuli Anny Kalinowskiej
Głosowanie ponowne zostanie przeprowadzone w godzinach od 7.00 do 21.00 w tych samych lokalach wyborczych, co w dniu 24 stycznia 2016 r.”. Uchwałę podpisali: przewodniczący Pieniak Grzegorz Piotr, z-ca przewodniczącego Mech Beata Anna i członkowie: Prochacka-Cyrych Jolanta, Skwarska Katarzyna Ewa, Szczęsny Zenon, Węgrowski Szymon, Ziembowski Michał.
Tak, więc przed nami dwa tygodnie zmagań, przekonywania i spotkań wyborczych. Mamy nadzieję, że mieszkańcy wybiorą kandydata, który jak najlepiej spełni ich oczekiwania.
/Janina Czerwińska/

2 753 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Radni Gminy Stoczek z wizytą w Biogazowni w Tończy

18 stycznia odbyło się wyjazdowe posiedzenie komisji Rady Gminy Stoczek. Na zaproszenie zarządu Polskiej Grupy Biogazowej, która jest właścicielem instalacji...

Zamknij