ggg ggg ggg

Dożynki Gminno – Parafialne 2019 gminy Sadowne

15 sierpnia w Sadownem odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne. Hasło przewodnie tegorocznych Dożynek to: „Młodzi duchem”, a ich gospodarzem było sołectwo Wilczogęby.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą Św. w miejscowym kościele parafialnym, celebrowaną przez proboszcza ks. Antoniego Kunickiego w intencji uczestników Dożynek i obchodzącego swoje 45-lecie Zespołu Śpiewaczego „Sadowianki”. Wieńce dożynkowe, które przygotowały poszczególne sołectwa i ich asysty wprowadzili do kościoła Starostowie Dożynek – Państwo Dorota i Łukasz Biernatowie z Wilczogąb. Po mszy korowód składający się uczestników Dożynek Gminno – Parafialnych i delegacji wieńcowych przemaszerował na plac targowy przy kościele, gdzie kontynuowano uroczystości. Poprowadził je Zastępca Wójta Gminy Sadowne Marcin Gręda.
Po oficjalnym powitaniu, publiczność miała okazję podzielić się symbolicznie z Wójtem Gminy Sadowne Waldemarem Cyranem, jego małżonką oraz Starostami Dożynek chlebem upieczonym z tegorocznych zbiorów zbóż, a chwilę tę uświetnił występ Zespołu Śpiewaczego „Sadowianki”. Zespół zajął też honorowe miejsce na scenie, przyjmując od Organizatorów i gości, wśród których można było zauważyć przedstawicieli wszystkich szczebli samorządu oraz parlamentarzystów, życzenia „urodzinowe”, a także drobne upominki. Przy tej okazji uhonorowano statuetkami obecnych oraz byłych członków Zespołu i osoby wspierające. Zwieńczeniem tej części Dożynek był koncert Jubilatów oraz współpracujących zespołów ludowych i tort, a właściwie kilka tortów, które osłodziły chwile wspomnień. Były też wiersze Elżbiety Sówki.
Powołana przez Organizatorów Komisja Konkursowa w składzie pp.: ks. Antoni Kunicki, Marcin Gręda, Ewa Piórkowska, Danuta Chylińska i Dorota Mianowicz, oceniła wieńce dożynkowe. W tym roku za najpiękniejsze wieńce nagrodzono sołectwa: I miejsce – Sadoleś, II – Ocięte, III – Sojkówek, wyróżnienia: Morzyczyn Włóki, Sokółka, Grabiny, Zieleniec i Krupińskie. Przedstawiciele laureatów Konkursu oraz jego uczestników odebrali statuetki i dyplomy z rąk Wójta Gminy Sadowne Waldemara Cyrana oraz przedstawicieli Organizatorów.
Bezpośrednio potem nagrodzono też laureatów konkursu na „Najpiękniejszy ogród Gminy Sadowne 2019”. Oto jego wyniki: I miejsce – p. Elżbieta Dębkowska z Płatkownicy,
II miejsce – Agnieszka Warda z Sadolesia, III miejsce – Bartosz Ołdak z Wilczogąb, wyróżnienia: Janina Kalbarczyk z Sadolesia i Bożena Puścion z Zarzetki. Nagrody wręczyli Organizatorzy Konkursu oraz jego sponsorzy: za miejsca I-III – PSB Mrówka Sadowne i za wyróżnienia – Sklep Ogrodniczy AGAWA z Sadownego.
Warto podkreślić, iż uroczystościom dożynkowym towarzyszyły, oprócz stoisk handlowych i placu zabaw dla dzieci, prezentacje sołectw i sadowieńskich instytucji. W ich namiotach można było skosztować regionalnych produktów oraz uzyskać informacje na temat historii i obecnych czasów regionu sadowieńskiego. Na scenie zaś uczestnikom umilały czas zespoły artystyczne: – Mobilny Klub Czerwonego Noska z programem rozrywkowo- animacyjnym dla dzieci, interaktywną zabawą, piosenkami oraz animacjami. W roli głównej klown – Marlena Uziębło. – Zespół „Revers Band” z Wyszkowa z repertuarem disco polo, znanymi przebojami polskimi i zagranicznymi oraz znany nam Zespół Muzyczny „Sami Swoi” z Zieleńca.
Gwiazdą wieczoru był Zespół „Future Folk” łączący muzykę taneczną z góralszczyzną. Jego członkowie, Stanisław Karpiel – Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin, rodem z Zakopanego, wnoszą do Zespołu typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia.
A na koniec zaproszono wszystkich na dyskotekę z Dj-em, która trwała prawie do samego rana.
Atrakcje dla mieszkańców przygotował Urząd Gminy w Sadownem, Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Obsługę muzyczną imprezy zapewnił Paweł Zyśk i Firma SOUNDSTREAM.

/Info UG/

4 040 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Futbolowe obchody 50-lecia Łochowa

W weekend, 10 i 11 sierpnia na Stadionie Miejskim w Łochowie odbyły się dwa turnieje z okazji 50-lecia Łochowa. W...

Zamknij