ggg ggg ggg

Dożynki Gminne Somianka 2014 (26.08.2014)

Obchody dożynkowe, które w gminie Somianka odbyły się 24 sierpnia rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny celebrowaną prze ks. kanonika Wojciecha Zyśka. Następnie korowód dożynkowy prowadzony przez starostów: Renatę Bartosiak i Krzysztofa Szczęsnego oraz Zespół Ludowy „Przepióreczki” z Jackowa Górnego dotarł na skwer za Urzędem Gminy, gdzie została przygotowana scena oraz stoiska. Po powitaniu zgromadzonych gości i mieszkańców gminy, wójt Andrzej Żołyński wraz z przewodniczącym Rady Krzysztofem Rakowskim przyjęli z rąk starostów dożynkowych chleb.

Następnie otrzymanym chlebem podzielili się z mieszkańcami. Wśród obecnych serdecznie witano mieszkańca gminy – europosła Jarosława Kalinowskiego, który zawsze uczestniczy w najważniejszych momentach życia gminy Somianka. W korowodzie przybyły przepiękne wieńce dożynkowe, a że wszystkie były wyjątkowo udane gospodarze wszystkie wieńce równo nagrodzili. Było osiem wieńców, które wykonały: Wypychy Nowe, Suwin, Somianka, Somianka Parcele, Barcice, Kręgi, Ulasek i Wypychy Nowe – półkolonie.

dscf0122
Dożynki były okazją do wręczenie nagród i wyróżnień przez firmę MLEKS i Okręgową Spółdzielnię Mleczarską z Grodziska Mazowieckiego dla najlepszych „producentów” mleka z terenu Gminy Somianka. Został również rozstrzygnięty konkursów na „Nalewkę tradycyjną” i wypieki ciast tradycyjnych pn. „Ciasta z przepisów babuni”, gdzie I nagrodę otrzymała Jadwiga Ślesik, II – Krystyna Stępnowska, III – Barbara Suchenek. Występ zespołu LA TIJA wprowadził nieco ruchu, gdyż wraz z wykonawczynią na scenie zagościły dzieci i młodzież. Najlepiej jednak bawiono się przy zespole muzycznym AKCENT i jego soliście Zenku – gwieździe wieczoru dożynkowego.
/J.Cz./

Galeria zdjęć

2 718 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dożynki Gminne w Rząśniku 2014 (26.08.2014)

  Podobnie jak w czasie innych niedzielnych festynów, dożynki w Rząśniku przebiegały w deszczu i ze znacznie większymi problemami w...

Zamknij