ggg ggg ggg ggg

Dofinansowanie na cele publiczne dla przedstawicieli gminy Sadowne

Zarząd Województwa Mazowieckiego na posiedzeniu w dniu 2 lutego 2021 r. podjął uchwałę nr 143/204/21 w sprawie udzielenia dofinansowania na realizację zadań publicznych mających na celu zwalczanie, przeciwdziałanie lub usuwanie skutków epidemii COVID-19, w obszarze „Porządek i bezpieczeństwo publiczne” w 2021 roku.

Wśród 88 wybranych do dofinansowania zadań znalazły się 3 zadania organizacji z terenu gminy Sadowne: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Sadowne, Ochotnicza Straż Pożarna w Sadownem oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Sokółce.
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju gminy Sadowne w ramach projektu pn. „ Obchody Dnia Zdrowia w czasie epidemii COViD-19” otrzymało środki w kwocie 9.400 zł. Obchody Światowego Dnia Zdrowia odbędą się 7 kwietnia 2021 r.. Celem tego święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Obecnie największym problemem jest pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Podczas obchodów będą udzielane informacje, jak chronić się przed zakażeniem, jakie środki ostrożności zachowywać. Uczestnikom zostaną także rozdawane zakupione pulsometry i środki ochronne.
/opr.KW/

750 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
10 lat zespołu GWIZDALANKI

Zespół ludowy ,,Gwizdalanki” powstał w 2011 r. Dokładnie 6 lutego 2021 r. minęło 10 lat od ich pierwszego spotkania. Przez...

Zamknij