ggg ggg ggg ggg

DODATKOWE WSPARCIE FINANSOWANE Z BUDŻETU PAŃSTWA DLA GMIN I POWIATÓW

Prezydent podpisał nowelizację ustawy budżetowej na rok 2023, w której zapisano nowe środki finansowe dla samorządów. Starostwa powiatowe i gminy otrzymają dodatkowe środki w ramach subwencji. Te środki gminy będą mogły przeznaczyć na dowolne cele.

Wsparcie finansowe jeszcze w tym roku trafi do samorządów.
Rządowe środki pozwolą na rozwój naszego regionu. Samorządy same mogą zdecydować, na które inwestycje przeznaczą pieniądze.
Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera samorządy w całej Polsce. Dzięki rządowym dotacjom, a także programom środki płyną do wszystkich gmin, miast i mniejszych miejscowości. Dzięki nowelizacji tzw. ustawy okołobudżetowej na 2023 r. samorządy jeszcze w tym roku otrzymają kolejne wsparcie w wysokości 14 mld zł.
Dzięki tym funduszom samorządy mogą realizować inwestycje, ważne dla mieszkańców, które bez tak znaczącego wsparcia finansowego nie byłyby w najbliższym czasie możliwe. Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera nasze małe
Ojczyzny. Razem stawiamy czoła codziennym wyzwaniom, jednocześnie wzmacniając budżety samorządów.
Rząd Prawa i Sprawiedliwości regularnie wspiera rozwój w całej Polsce. Nasz samorząd otrzymuje dodatkowe środki także dzięki licznym programom rządowym – takim jak:
Rządowy Program Inwestycji Strategicznych
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Rządowy Program Odbudowy Zabytków.
Z budżetu państwa dostajemy również pieniądze na program Maluch+ czy Senior.

Henryk Kowalczyk

468 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia w sercach wszystkich Polaków

Jak co roku w Wyszkowie upamiętniana jest rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia 2023 r. obchodzono w mieście kolejną 79....

Zamknij