ggg ggg ggg ggg

Dni Ostrowi Mazowieckiej 2023 – 4 dni Mega Rozrywki

Kolejna wyjątkowa impreza, czyli 19. Dni Ostrowi Mazowieckiej, w ciągu czterech dni od 1 do 4 czerwca 2023 r. pokazała jak ogromny jest dorobek miasta i jak utalentowani są mieszkańcy, jak wiele osób aangażuje się w rozwój kulturalny, sportowy, społeczny Ostrowi Mazowieckiej.

W ramach 19. Dni Ostrowi Mazowieckiej zaproszono mieszkańców na wiele atrakcji. 1 czerwca od 12:00 zorganizowano Kino Plenerowe w Ogródku Jordanowskim, a już w piątek 2 czerwca zaprezentowały się sekcje MOSiR-u. Piątkowy wieczór to był też wulkan emocji muzycznych, czyli występy Zespołu EXPRESS, następnie EXSTAZY i na zakończenie zabawa przy muzyce DJ Patryka. Zespół Express z Zambrowa powstał w latach 80 założony przez znanego zambrowskiego muzyka Jana Sokołowskiego. W jego składzie śpiewa Remigiusz Danelczyk, instruktor wokalny w ostrowskim MDK-u. Zespół Extazy powstał w Zambrowie, jako jednoosobowy projekt Kamila Chludzińskiego, założony w roku 2010. Do najbardziej znanych utworów należą: ,,Noc taka czarna”, ,,Buzi to za mało”, ,,Tylko moja dziewczyna” oraz nagrywane wspólnie – z grupą Top Girls ,,Sexi bomba” czy z formacją Boys ,,W oczach niebo”.
W sobotę, 3 czerwca oficjalnie rozpoczęły się 19. Dni Ostrowi Mazowieckiej od przywitania gości i odczytania gratulacji oraz listu od Premiera Mateusza Morawieckiego. Zebrani obejrzeli krótki film promocyjny miasta oraz wysłuchali tradycyjnego podsumowania wygłoszonego przez burmistrza Ostrowi Mazowieckiej Jerzego Bauera. Przed wystąpieniem Burmistrza zaprezentował się ostrowski Zespół Pieśni i Tańca ,,BezWianka”.„Trwają 19. Dni Miasta. Rozpoczęliśmy je Dniem Dziecka w czwartek, a zakończymy jutro, w niedzielę, tak więc kilka dni spotkań, prezentacji, radowania się, na szczęście bardzo dobrą pogodą również.” – mówił burmistrz Jerzy Bauer witając gości i mieszkańców.

– Od wielu lat tak komponujemy program Dni Miasta, aby odpowiadał na różne potrzeby, na różne gusta i był skierowany do wszystkich grup wiekowych – podkreślał Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej chwaląc wcześniejsze prezentacje i zapraszając na kolejne koncerty i występy. Burmistrz Jerzy Bauer w wystąpieniu podsumował dokonania i działania, jakie podjął wraz z radnymi i pracownikami Urzędu Miasta oraz instytucji i jednostek samorządowych, w myśl przyjętego założenia, aby stworzyć „Miasto dobre na przyszłość”. Jak zauważył wprowadzony ambitny plan mogą uważać za zrealizowany. Podał szereg informacji i danych na temat inwestycji i kierunków, jakie planują wdrażać w kolejnych latach.
Dni Ostrowi Mazowieckiej były także okazją do wręczenia nagród i wyróżnień, które z rąk burmistrza Jerzego Bauera odebrali najlepsi uczniowie i sportowcy z ostrowskich szkół oraz ich wychowawcy i trenerzy. Podziękowania i pamiątkowe zdjęcia były zasłużoną nagrodą za ich osiągnięcia w okresie poprzedniego roku i obecnego do dnia obchodów. Z gratulacjami i podziękowaniami za długoletnia, wspaniałą współpracę na rzecz rozwoju miasta i całego regionu wystąpili goście: starosta ostrowski Zbigniew Chrupek, Adam Baryłka, Aldona oraz Rafał Kowalczyk wójt Wąsewa reprezentujący samorządy i z-ca Rafał Rutkowski wójt gminy Boguty Pianki. Kolejnym punktem programu był program artystyczny Miejskiego Domu Kultury i pokazy młodych utalentowanych wykonawców, członków grup tanecznych, klubów sportowych i stowarzyszeń, m.in. klubów sztuk walki: UKS Wojownik i Academia Gorila. Do skorzystania z informacji i promocji zachęcały otwarte namioty ostrowskich instytucji, szkół m.in. Banku Spółdzielczego, Fort, Nadleśnictwa, MDK, ZGK, wojska, itp., a dodatkowo kusił ogródek gastronomiczny. Przez cały czas trwania Dni Ostrowi działało wesołe miasteczko i Mazowiecki Jarmark Księżnej Anny. Naprzeciw sceny, przy obiekcie wielofunkcyjnym Omega, rozstawiono wesołe miasteczko z karuzelą, samochodzikami, dmuchawcami, itp. Wyjątkowym obiektem był wielki i straszny dinozaur, którego otwarta paszcza zachęcała do wejścia. Nad stawem tradycyjnie rozmieszczono stoiska z zabawkami, lodami, przekąskami, napojami i gadżetami.
Sobotni wieczór był ekscytujący dla ostrowian, gdyż licznie zgromadzili się, aby obejrzeć koncert gwiazdy – Kamila Bednarka z zespołem. Kamil Bednarek to wokalista, kompozytor i autor tekstów. Wykonawca muzyki reggae, dawniej członek grupy Star Guard Muffin (2008-2012). W 2012 roku z zespołu odeszli Szymon Chudy i Jakub Wojciechowski, a grupa zawiesiła działalność. Obecnie koncertuje z nowym składem muzyków, pod własnym nazwiskiem – Bednarek. Artysta zaprezentował swoje utwory z różnych okresów swojej działalności muzycznej. Zakończeniem tego dnia podobnie, jak poprzedniego, była dyskoteka przy muzyce DJ Czarnego.
4 czerwca ostatni dzień święta Ostrowi Mazowieckiej, to czas na przedstawienie najmłodszych mieszkańców, tego dnia odbył się Festiwal Przedszkolaków, który zgromadził reprezentacje ostrowskich przedszkoli i rodziny maluchów. Zebranych na boisku – lodowisku OMEGA przywitał burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer, a zaprezentowały się dzieci z: Przedszkola Nr 1, Nr 2, Nr 3, Niepublicznego Przedszkola „Planeta Fantazji”, Niepublicznego Przedszkola „Szczęśliwe Aniołki”, Szkoły Języków Obcych EUREKA. Radosny i kolorowy występ był gromko oklaskiwany przez widzów.
Na zakończenie obchodów odbyła się Msza Św. w intencji mieszkańców miasta w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP oraz koncert w wykonaniu artystów z Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Wystąpił kwartet smyczkowy w składzie: Izabela Bławat Leofreddi – pierwsze skrzypce, Iga Marta Ludkiewicz – wiolonczela, Piotr Sawicki – skrzypce, Adrian Stanciu – altówka, Mateusz Goc – prelekcja oraz Tomasz Piluchowski – tenor. Burmistrz Jerzy Bauer podziękował artystom nie tylko za koncert wieńczący ostrowskie święto, ale również za comiesięczne spotkania z dziećmi miejskich szkół i przedszkoli w ramach audycji muzycznych. Zapowiedział nową, związaną z kształceniem muzycznym inicjatywę, tj. utworzenie w Ostrowi Samorządowej Szkoły Muzycznej I Stopnia.

/oprac. KW/

426 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Odbiór drogi powiatowej w gminie Wąsewo w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – edycja I

W dniu 31 maja br. dokonano odbioru końcowego robót budowlanych zadania pn. „Rozbudowa dróg powiatowych nr 4401W i 2645W w...

Zamknij