ggg

Delegacja Koła Żołnierzy Rezerwy Miasta Meppen z wizytą w gminie Wąsewo

29 lipca br. gościliśmy zagraniczną delegację Koła Żołnierzy Rezerwy Miasta Meppen (Reservistenkameradschaft Meppen), którego statutowym celem jest m.in. pamięć o żołnierzach poległych na różnych frontach I wojny światowej i opieka nad ich grobami rozsianymi w różnych zakątkach Europy.

Członkowie Stowarzyszenia opiekują się także grobami Polaków, które znajdują się w okolicach Meppen. Goście odwiedzili cmentarz żołnierski w miejscowości Rososz, gdzie złożono wieńce i zapalono znicze, a także odmówiono krótką modlitwę. Następnie udano się do Grądów, gdzie zwiedzono lotnisko szkoleniowe Targor Flight Club. Wizyta w naszej gminie zakończyła się występem Zespołu Ludowego ŚWITANKI oraz poczęstunkiem w Wiejskim Domu Kultury w Przedświciu. Miasto Meppen jest miastem partnerskim Ostrołęki. Przedstawiciele delegacji podziękowali Wójtowi Gminy Wąsewo za miłe przyjęcie i organizację wizyty w naszej gminie. Wymieniono się także okolicznościowymi pamiątkami.
/Info/

713 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nigdy nie jest za wcześnie na przygodę z książką!

Biblioteka Publiczna Gminy Nur prowadzi akcję czytelniczą pod nazwą „Zapisz dziecko do biblioteki! Nigdy nie jest za wcześnie!”. Akcja ta...

Zamknij