ggg ggg ggg

Debaty dały znakomity efekt: informację i możliwość dokonania zmian (26.03.2013)

22 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się podsumowanie Debat Społecznych dotyczących bezpieczeństwa mieszkańców zorganizowanych we wszystkich gminach powiatu ostrowskiego.


„Uważam, że debaty spełniły swoją rolę. Policja została oceniona bardzo dobrze, no może na 4 +” – podkreślał gospodarz spotkania starosta ostrowski Zbigniew Kamiński. Współorganizatorem podsumowania był komendant insp. Andrzej Choromański i to właśnie on przedstawił dokładne podsumowanie wyników przeprowadzonych debat na terenie powiatu.
W spotkaniu, które odbyło się w starostwie powiatowym udział wzięli: Mazowiecki Komendant Wojewódzki mł. insp. Rafał Batkowski, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie –  Paweł Błasiak, Aldona Toczek – doradca wojewody mazowieckiego, wójtowie wszystkich gmin z terenu powiatu ostrowskiego, policjanci z Komendy Powiatowej Policji, zaproszeni goście oraz mieszkańcy.
Wyniki przedstawione w formie projekcji multimedialnej uwzględniały różne formy: wykresy, opisy, a co szczególnie należy pochwalić, przedstawiono postulaty mieszkańców dotyczące różnych problemów, a następnie po chwili wyświetlano konkretne działania policji podjęte już po zakończeniu debaty. Goście wyrażali zasłużone pochwały pod adresem świetnie przygotowanego podsumowania. Zebrani mogli też obejrzeć zdjęcia ze spotkań, ilość osób uczestniczących, informacje statystyczne dot. wieku, zawodu, wykształcenia osób oraz wyniki przeprowadzonej ankiety wśród uczestników. Wszystkich biorących udział w debatach było 470 osób. Postulatów było wiele, bardziej lokalne dotyczące np. czopowania psów, nadzorem na młodzieżą szalejącą na motocyklach, złego wyboru miejsca pomiaru szybkości, prostytucja, po ogólnie występujące dot. zbyt małego kontaktu i aktywności dzielnicowych, nieprawidłowe lub brak oznakowań na drogach, zwiększenia liczebności patroli. Wiele niepewności i obaw wynikało z przeprowadzonej reorganizacji posterunków na terenie gmin, ale z prezentacji wynika, że Policja przeciwdziała temu tworząc Punkty Przyjęć, które są czynne w określonych dniach i godzinach na terenie miejscowości oraz mobilnością patroli z posterunków. Kontakt z dzielnicowymi został zwiększony poprzez wyposażenie ich w służbowe telefony komórkowe z ogólnie dostępnym numerem interwencyjnym, który w miarę potrzeby jest przekierowany do odpowiedniego posterunku.
Starosta oraz wójtowie z rąk Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Rafała Batkowskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej insp. Andrzeja Choromańskiego otrzymali  dyplomy z podziękowaniami za organizacyjne i rzeczowe wspieranie Policji. Spotkanie było również okazją do podziękowań i uhonorowania 6-letniej służby ostrowskiego komendanta Policji – insp. Andrzeja Choromańskiego.
/J.Cz./

Galeria zdjęć

1 730 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
III Wiosenne spotkanie z wojskiem (26.03.2013)

Obecne „Wiosenne spotkanie z wojskiem” miało zasięg regionalny. 21 marca młodzież szkolna z powiatu wyszkowskiego, pułtuskiego i ostrowskiego zapoznawała się...

Zamknij