ggg ggg ggg

„Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym”.

I właśnie w sobotę, 3 grudnia mieliśmy ogromną przyjemność spotkać się z osobami, które znalazły tę wspaniałą miłość. 31 par z gminy Tłuszcz obchodziło swoje wielkie święto – „Złote gody”.

 

dsc_0637

 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu, gdzie pary odnowiły przysięgę małżeńską, którą składały 50 lat temu na ślubnym kobiercu. Następnie wysłuchały słowa Bożego skierowanego przez Jego Ekscelencję Biskupa Pomocniczego Marka Solarczyka. W imieniu jubilatów państwo Wiesława i Sylwester Jędrysiakowie podziękowali księdzu biskupowi za przybycie, a także kapłanom z parafii Przemienienia Pańskiego – proboszczowi Dariuszowi Skwarskiemu oraz wikariuszowi Pawłowi Cudnemu za wspólną Eucharystię.
Po celebracji Mszy Świętej wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu. Tam nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Jubilaci wysłuchali życzeń złożonych przez burmistrza Pawła Bednarczyka oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Gajcego. Następnie wszystkie pary zostały odznaczone przez burmistrza medalami nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę „za długoletnie pożycie małżeńskie”.
Po tych wyjątkowo podniosłych i wzruszających momentach nastąpił czas na poczęstunek przy kawie i herbacie. Wspólnie z Jubilatami do stołu zasiedli Jego Ekscelencja Biskup Marek Solarczyk, proboszcz Dariusz Skwarski, władze miasta w osobach burmistrza Pawła Bednarczyka, przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Gajcego, vice-burmistrza Waldemara Banaszka oraz zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Romualda Zacharskiego. Był to czas miłych wspomnień z ostatnich 50 lat wspólnego życia. Nie zabrakło również pięknego toastu przy lampce szampana i kawałku pysznego tortu pokrojonego osobiście przez Ekscelencję.
Pod koniec spotkania wszyscy życzyli sobie kolejnych lat w zgodnym małżeństwie oraz powtórnego spotkania z okazji 60-tej rocznicy ślubu.
Jubileusz „Złotych Godów” świętowały następujące pary: Wanda i Zygmunt Adamczykowie, Teresa i Zbigniew Balcerakowie, Alina i Zygmunt Ciukowie, Danuta i Zygmunt Czarnogórscy, Czesława i Michał Dobosiewiczowie, Wiesława i Sylwester Jędrysiakowie, Wanda i Janusz Kawieccy, Teresa i Janusz Kazowie, Jadwiga i Ryszard Krauzowie, Janina i Józef Kubujowie, Zofia i Henryk Kuchtowie, Marianna i Stanisław Matakowie, Helena i Tadeusz Matejakowie, Krystyna i Zenon Mędzowie, Alicja i Marian Mikulscy, Wanda i Alfred Milczarkowie, Danuta i Jan Napłoszkowie, Maria i Marian Ołdakowie, Leokadia i Stanisław Orygowie, Marianna i Władysław Pietruczakowie, Wiesława i Ryszard Pólkowscy, Regina i Stanisław Skibowie, Lucyna i Tadeusz Skonieczni, Zofia i Jan Stępieniowie, Marianna i Tadeusz Szczęśni, Stefania i Polikarp Śliwowie, Wanda i Stanisław Śliwowie, Krystyna i Edward Zychowie, Anastazja i Kazimierz Zdanowscy, Czesława i Stanisław Zdzienniccy, Alicja i Jan Taborowie.

Galeria Zdjęć

1 035 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego obejmuje patronatem Szkołę Katolicką w Ząbkach!

Zespół Publicznych Szkół Katolickich im. ks. Jana Twardowskiego w Ząbkach za pośrednictwem pani Katarzyny Czyż, nauczyciela biologii, nawiązał trwałą współpracę...

Zamknij