ggg ggg ggg ggg

Czas na nowe życie stajni dworskiej w Wyszkowie?

Zabytkowa stajnia dworska z 1936 roku, która znajduje się za pałacem Skarżyńskich w Wyszkowie okazała się miejscem, które samorząd gminy Wyszków i burmistrz Wyszkowa Piotr Płochocki wraz ze współpracownikami postanowił zmienić w centrum kultury z funkcjami działalności gastronomicznej i warsztatowej.

Jak się okazało samorząd postanowił spełnić jedną z obietnic wyborczych, którą miało być stworzenie Społecznego Ośrodka Kultury w budynku po byłej stajni. Na sesji pod koniec października 2024 r. radni przegłosowali przekazanie WOK „Hutnik” kwoty 46 tys. zł, jako wkładu własnego w projekt ,,Nowa kultura w starych murach”, na który Ośrodek pozyskał z KPO 199 tys. 500 zł. Idąc za ciosem Burmistrz Wyszkowa i współpracownicy przystąpili do dzieła i zorganizowali Hackathon architektoniczny, w którym w ubiegłym tygodniu w dniach 14 i 15 listopada wzięło udział pięć zespołów projektantów i wypracowało swoje autorskie propozycje.
Projekt Stajnia okazał się owocny i już 15 listopada po 24 godzinach pracy uczestników, projekty przedstawiono wyszkowskiej komisji. Komisja konkursowa w składzie: burmistrz Wyszkowa Piotr Płochocki, wiceburmistrz Alicja Staszkiewicz, Żaneta Kozak – naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Funduszy w Urzędzie Miejskim, Adam Szczerba – przewodniczący Rady Miejskiej w Wyszkowie, Mariusz Kowalski – dyrektor WOK „Hutnik”, Małgorzata Bajowska – architektka, nauczycielka ZS1, członek gminnej komisji architektoniczno-urbanistycznej, Jakub Bazelak – architekt… „stanęła przed nie lada wyzwaniem” i po burzliwej dyskusji udało się jej wyłonić zwycięzcę! Pierwszy w Wyszkowie HACKATHON architektoniczny wygrała drużyna nr 1, na której czele stał Mikołaj Michalak wraz ze swoimi studentami: Bartłomiejem Warmiakiem i Dominikiem Bartnikiem. Podobno w dalszym terminie prace projektantów zostaną pokazane i umieszczone na terenie, gdzie znajduje się budynek, ale jak na razie projektów nie zamieszczono na stronie gminy.
Z bólem muszę przyznać, że nie udało nam się, jako redakcji obejrzeć prezentacji Zespołu nr 1 – błędy w komunikacji z promocją – w emailu podano godzinę, w której właściwie przedstawiano ostatnią prezentację. Zaznaczam, że ta ostatnia prezentacja zespołu nr 5 bardzo nam się podobała.
Jak to dalej się potoczy? No cóż.
Jako redakcja przyglądaliśmy się działaniom poprzedniego burmistrza i konkursom na projekty ratusza… tyle, że ratusz nigdy nie powstał!
/Janina Czerwińska/

169 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Medale Heleny i Ignacego Jana Paderewskich przyznano po raz dwudziesty szósty raz!

Kapituła Medalu Heleny i Ignacego Jana Paderewskich została powołana w 1999 roku z inicjatywy przewodniczącego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łochowskiej -...

Zamknij