ggg ggg ggg ggg ggg

Czas na nowe inwestycje drogowe w Tłuszczu

Zastępca Burmistrza Waldemar Banaszek podpisał 2 umowy z Panem Sylwestrem Dąbrowskim- I Wicewojewodą Mazowieckim na dofinansowanie w łącznej kwocie 2,76 mln zł na zadania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: 2,36 mln zł na przebudowę ulicy Słonecznej i Łąkowej w Tłuszczu oraz 400 tys. zł na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na 2 przejściach dla pieszych przy ul. Długiej i Armii Krajowej.

Wartość inwestycji na os. Słoneczna w Tłuszczu wynosi 3,85 mln, a firmą realizującą zadanie będzie TIT BRUK Tomasz Knopik z siedzibą w Nowym Miesicie nad Pilicą. W ramach środków w 2022 roku zmodernizowane zostanie 700 mb jezdni o szerokości 6 m. W projekcie przewidziano budowę chodnika o szerokości 2m oraz ścieżki rowerowej o szerokości 3,5m. Dodatkowo zaprojektowana i wykonana zostanie sieć kanalizacji deszczowej, dzięki czemu droga będzie w pełni odwodniona. Aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa dla mieszkańców osiedla, na skrzyżowaniu z ulicą W.W. Odrowąża powstanie wyniesione skrzyżowanie.
Na os. Długa za kwotę blisko 520 tys. zł firma Pana Pawła Jaczewskiego wykona dokumentację projektową oraz przebudowę skrzyżowania dróg gminnych- ul. Długiej z ul. Armii Krajowej w Tłuszczu. W związku z rozwojem parku oraz coraz większym zainteresowaniem mieszkańców przebywaniem tam szczególnie w okresie wiosennym i letnim, znacząca zwiększył się ruch pieszych. Zauważając potrzebę zadbania o ich bezpieczeństwo podjęto decyzję o budowie w tym miejscu wyniesionego skrzyżowania. Takie rozwiązania są stosowane, aby uspokoić ruch oraz zmusić kierowców do zdjęcia nogi z gazu na długiej, prostej jezdni. Jak pokazuje nasza lokalna praktyka, zwraca to uwagę kierowców skuteczniej, niż dowolna liczba znaków. Do tej pory wyniesione skrzyżowania powstały na skrzyżowaniu ul. Wiejskiej i Kielaka, ul. Wiejskiej, Łąkowej, Polnej oraz Kościuszki, a także na ul. Głowackiego, Szkolnej, Kościelnej.
Podczas podpisywania umów obecny był także Starosta Wołomiński Adam Lubiak wraz z Wicestarostą Piotrem Borczyńskim, którzy podpisali umowę na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na 29 przejściach dla pieszych na terenie Powiatu Wołomińskiego za kwotę 7 mln zł. Jednym z przejść jest to znajdujące się na drodze powiatowej- ul. Warszawska w Tłuszczu przy ul. Szklanej, które zostanie wyniesione i doświetlone.
/Info Gmina Tłuszcz/

509 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste zakończenie obchodów 200. rocznicy urodzin Cypriana Norwida

W niedzielę, 19 grudnia w Konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na warszawskim Kamionku odbyło się uroczyste zakończenie obchodów 200. rocznicy urodzin...

Zamknij