ggg

CZAROWNY WIECZÓR

Długo zapamiętają ostatnią sobotę karnawału 2015 r. mieszkańcy Zielonki i okolic.

14 lutego 2015 r. w Miejskim Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zielonce, miał miejsce wyjątkowy wieczór , który rozpoczął się wspaniałym koncertem walentynkowym: „Bo to jest miłość”- czar piosenki retro, którego organizatorem było Atelier Językowe Anny Śledziewskiej z Ostrowi Mazowieckiej. Wykonawcami koncertu byli Anna Maria Adamiak – mezzosopran i Wojciech Bardowski – baryton, bard a może pieśniarz z towarzyszeniem zespołu w składzie; Krzysztof Jaszczak – fortepian i Mirosław Romejko – saksofony, klarnet. W repertuarze koncertu nie zabrakło utworów dawnych mistrzów, jak Hanki Ordonówny i Mieczysława Fogga. Ze wzruszeniem więc słuchano piosenki „Przy kominku’’ czy „Ta ostatnia niedziela” etc. Nie zabrakło również najpiękniejszych piosenek francuskich, w których specjalizuje się zielonkowski artysta Wojciech Bardowski. Koncertowi patronował; Przewodniczący Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Powiatu Wołomińskiego Andrzej Zbyszyński.
Sala widowiskowa Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce wypełniona była po brzegi, zabrakło biletów, zabrakło miejsc, trzeba było robić dostawki. Nastrój oczekiwania spotęgował widok upominków ufundowanych przez rodzimych przedsiębiorców. W ich losowaniu brały udział bilety, podpisane przez ich posiadaczy.

Obrazy Moniki Nieszczerzewicz i konferansjerka Latarnika Polski Cyfrowej i zarazem przewodniczącego Miejskiej Rady Seniorów Krzysztofa Łebkowskiego dodawały uroku całości koncertu. Po nim odbył się Bal Młodych w Wieku Dojrzałym, któremu patronowała Miejska Rada Seniorów i burmistrz Miasta Zielonka. A jak się bawiono, ten tylko może powiedzieć, kto tam był, a bawiono się no…prawie do północy. To wspaniały pomysł. W jednym miejscu i jednym czasie połączono dwie imprezy. Miejmy nadzieję, że w roku przyszłym i latach następnych będzie można już mówić o tradycji takiego wieczoru walentynkowego, którego inaugurację dopiero co przeżywano.
Serdeczne podziękowania składam wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia kulturalnego oraz patronom medialnym: Kurierowi W i Mojej Gazecie Regionalnej Urszuli Szaliłow.
Anna Śledziewska

2 279 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Już po raz siedemnasty dzielnie rywalizowali o puchar Wójta Dąbrówki…

Niedzielne popołudnie 8 lutego upłynęło w Dąbrówce pod znakiem sportowych emocji. Tego dnia w hali Publicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki...

Zamknij