ggg ggg ggg

Czarny punkt wodny oznaczony

Clipboard01Węgrowska policja podczas wakacji prowadzi wzmożone kontrole w rejonach dzikich kąpielisk, rzek, stawów i innych akwenów. Policjanci oznakowali miejsca najbardziej niebezpieczne.

Węgrowska policja wspólnie z innymi służbami na terenie całego powiatu prowadzi kontrole w rejonach dzikich kąpielisk, rzek, stawów. Wczoraj (10.07) funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielem Urzędu Gminy w Wierzbnie podczas kontroli miejsc najbardziej niebezpiecznych umieścili nową tablicę tzw. „czarny punkt” nad rzeką Liwiec w rejonie miejscowości Karczewiec, gm. Wierzbno. Takie punkty są także oznaczone na terenie gm. Łochów w rejonie Bugu w miejscowości Szumin, Wywłoka oraz na terenie gm. Sadowne w Wilczogębach nad jeziorem Kotło.

Mamy nadzieję, że oznakowanie niebezpiecznych miejsc oraz wzmożone kontrole przyczynią się do rozsądnego korzystania z dzikich kąpielisk, a tym samym do zmniejszenia liczby wypadków.

Woda daje nam wiele przyjemności, ale nie wolno jej lekceważyć. Kiedy zauważymy, że ktoś tonie należy bezzwłocznie wezwać pomoc, rzucić tonącemu przedmiot umożliwiający utrzymanie się na wodzie. Jeśli potrafimy, idźmy tonącemu na ratunek zabierając ze sobą przedmiot ułatwiający utrzymywanie się na wodzie. Należy pamiętać, żeby podpływać do tonącego od tyłu uniemożliwiając mu chwyty, które mogłyby ograniczyć nasze ruchy. Kiedy osoba jest nieprzytomna udzielamy pierwszej pomocy. Jeśli nie potrafimy ratować tonącej osoby zapamiętajmy miejsce, w którym zniknęła pod powierzchnią wody, by wskazać to miejsce ratownikom.
post. Marta Lewandowska

1 699 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Eskapada Wyszków 2017”

„Eskapada Wyszków” odbyła się po raz szósty. Tym razem do udziału zgłosiło się 10 drużyn z Wyszkowa oraz 4 drużyny...

Zamknij